Microsoft Teams przyspieszył na Windows 11 i Windows 10

Microsoft Teams przyspieszył na Windows 11 i Windows 10

Microsoft Teams
Microsoft Teams
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Karolina Kowasz
05.06.2022 18:14, aktualizacja: 06.06.2022 11:14

Microsoft wielokrotnie obiecywał, że jego komunikator Microsoft Teams stanie się bardziej wydajny i mniej wymagający. Tym razem firma dotrzymała słowa i przeprojektowała niemalże całkowicie środowisko popularnych "Teamsów".

Windows Latest donosi, że nowe, zbudowane od podstaw, środowisko Teams o numerze 2.0 jest już dostępne dla użytkowników posiadających konto osobiste na urządzeniach z systemem Windows 11. Obecny klient Microsoft Teams dla systemów Windows 11 i Windows 10 stał się znacznie szybszy, także na sprzętach, które nie posiadają najmocniejszych komponentów.

Żeby poprawić doświadczenie pracy z komunikatorem dla większości użytkowników, Microsoft wziął pod uwagę głównie użytkowników urządzeń typu low-end oraz tych, którzy korzystają z sieci o niskiej przepustowości. Oznaczało to, że twórcy aplikacji skupią się tylko na 95. percentylu wszystkich użytkowników desktopów.

To założenie miało jednak dać spory efekt. Microsoft Teams 2.0 nie jest już oparty na Electronie, który często bywał krytykowany przez programistów, ze względu na jego nadmierne zapotrzebowanie na pamięć. Zmiana miała przyspieszyć, chociażby ładowanie okna tworzenia wiadomości o 63 proc., co ma zaoszczędzić znacząco czas potrzebny na wpisanie i wysłanie nowej wiadomości przez użytkowników.

Microsoft miał potwierdzić, że w przyszłości pojawią się kolejne ulepszenia, ale w tej chwili nie jest możliwe podanie oficjalnego harmonogramu zmian. Wiadomo jednak, że samą architekturę komunikatora czekają jeszcze dalsze zmiany.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (127)