Microsoft testuje synchronizację Windows Phone 7 z Makami

Microsoft testuje synchronizację Windows Phone 7 z Makami

21.10.2010 12:00

Microsoft rozpoczął testowanie narzędzi, których zadaniem jest synchronizacja smartfonów z systemem Windows Phone 7 z komputerami Mac.

Tydzień temu Steve Ballmer zaprezentował nowy system Microsoftu dla smartfonów - Windows Phone 7. Trafi on do sprzedaży pod koniec października i na początku listopada, w zależności od miejsca gdzie zostanie udostępniony. Microsoft liczy na sukces swojego systemu, nic więc dziwnego, że stara się go wspomóc na wszelkie sposoby. Jak donosi Electronista, firma testuje właśnie narzędzia umożliwiające synchronizację ustawień między Windows Phone 7 i systemem Mac OS X. Umożliwią one dostęp do takich programów jak odtwarzacz iTunes, przeglądarka zdjęć iPhoto, a także zapewne Książki kontaktowej czy kalendarza iCal.

Obecnie Windows Phone 7 oferuje synchronizację ustawień z systemem Windows, a także Xboksem Live. Wcześniej pojawiały się informacje, że Microsoft przygotuje dla Mac OS X klienta Zune, za pomocą którego odbywać się będzie synchronizacja z Windows Phone 7. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone przez firmę. Jak dotąd nie pojawiły się żadne informacje na temat współpracy systemu Microsoftu z Linuksem. Testowane obecnie narzędzia powinny zostać wprowadzone dla użytkowników smartfonów z systemem Microsoftu jeszcze pod koniec tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)