Microsoft też pracuje nad swoim Google Instant

Microsoft też pracuje nad swoim Google Instant

10.09.2010 13:49

Microsoft może w najbliższych miesiącach wprowadzić do Binga usługę zbliżoną do Google Instant. Co ciekawe, została ona przygotowana już... rok temu.

W sierpniu zeszłego roku Long Zheng na stronach istartedsomething.com korzystając z publicznego API Binga zaprezentował możliwość wyświetlania wyników w trakcie wpisywania hasła w wyszukiwarce Microsoftu. Funkcja nie została jak dotąd wprowadzona w Bingu, jednak Microsoft najprawdopodobniej pracuje nad wersją swojego narzędzia w HTML5. Część informacji o przygotowywanej aktualizacji zaprezentowana była podczas tegorocznych targów WWDC. Microsoft planuje wprowadzenie do Binga automatycznych aktualizacji wyników. Dzięki temu użytkownik nie musiałby odświeżać strony, aby poznać najnowsze odpowiedzi na zadane pytanie.

Możliwe, że Bing w wersji HTML5 będzie odpowiedzią Microsoftu na Google Instant. Serwis Neowin przewiduje, że premiera nowej wersji wyszukiwarki mogłaby zbiec się w czasie z wprowadzeniem Internet Explorera 9. Ostatnio w Bingu wprowadzono lepszą integrację z WolframAlpha, co pozwala między innymi na udzielanie bezpośrednich odpowiedzi na ogólne zapytania. Microsoft ma wciąż jednak dużo do zrobienia, jeśli chce skutecznie konkurować z najpopularniejszą wyszukiwarką w Sieci.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)