Microsoft tworzy już kolejną generację Nokii X z Androidem

Microsoft tworzy już kolejną generację Nokii X z Androidem
20.05.2014 20:56
Microsoft tworzy już kolejną generację Nokii X z Androidem

Nokia X to linia niedrogich smartfonów, które działają na systemie Android, pozbawionym całkowicie usług od Google. Wiele osób uważało, że Microsoft po przejęciu działu fińskiej firmy całkowicie zrezygnuje z dalszego wspierania urządzeń z oprogramowaniem z robocikiem. Okazuje się jednak, że Redmond pracuje już nad kolejną generacją Nokii X i chce jak najbardziej doszlifować jakość zarówno oprogramowania, jak i sprzętu. Nie da się ukryć, że jest to zabieg potrzebny.

350108387285100481

Nowe informacje mówią o pracach nad poprawą wygody używania Nokii X. Microsoft, w kolejnej odsłonie tego smartfonu, planuje ułatwić nawigację po systemie, co nie oznacza oczywiście, że zrezygnuje z kafelków. Do tej pory, aby wyjść do głównego ekranu, należało przetrzymać przycisk wstecz. Nie jest to ani zbyt wygodne, ani intuicyjne. Następca Nokii X doczeka się dedykowanego przycisku do powrotu do głównego okna, podobnie jak mają to urządzenia z Windows Phone i Androidem.

Informacje o dalszym wspieraniu serii X oraz jej rozwoju przez Microsoft może budzić mieszane uczucia — z jednej strony wzbogaci się paleta smartfonów kosztujących poniżej 700 złotych (a może i mniej), z drugiej „kafelkowy” interfejs i stylistyka sprawiają, że łatwo pomylić Nokię X z którymś z urządzeń z Windows Phone, co może wprowadzić zamieszanie na rynku. Liczmy jednak, że Redmond nie poprzestanie na poprawie nawigacji i zrobi porządek także z dystrybucją aplikacji dla Nokii X. Wielką bolączką jest mała liczba aplikacji przystosowanych dla potrzeb polskiego klienta w sklepach dostępnych dla tej platformy, a także problemy z działaniem niektórych programów. Tutaj również można zaznaczyć, że Microsoft nie kwapi się do promocji Nokii X, zarówno wśród klientów, jak i programistów, którzy mogliby zapełnić luki w dedykowanym markecie. Nokii opartej na Androidzie nadal wiele brakuje, abyśmy mogli swobodnie cieszyć się tym smartfonem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (116)