Microsoft tworzy już kolejną generację Nokii X z Androidem

Microsoft tworzy już kolejną generację Nokii X z Androidem

20.05.2014 20:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia X to linia niedrogich smartfonów, które działają na systemie Android, pozbawionym całkowicie usług od Google. Wiele osób uważało, że Microsoft po przejęciu działu fińskiej firmy całkowicie zrezygnuje z dalszego wspierania urządzeń z oprogramowaniem z robocikiem. Okazuje się jednak, że Redmond pracuje już nad kolejną generacją Nokii X i chce jak najbardziej doszlifować jakość zarówno oprogramowania, jak i sprzętu. Nie da się ukryć, że jest to zabieg potrzebny.

Obraz

Nowe informacje mówią o pracach nad poprawą wygody używania Nokii X. Microsoft, w kolejnej odsłonie tego smartfonu, planuje ułatwić nawigację po systemie, co nie oznacza oczywiście, że zrezygnuje z kafelków. Do tej pory, aby wyjść do głównego ekranu, należało przetrzymać przycisk wstecz. Nie jest to ani zbyt wygodne, ani intuicyjne. Następca Nokii X doczeka się dedykowanego przycisku do powrotu do głównego okna, podobnie jak mają to urządzenia z Windows Phone i Androidem.

Informacje o dalszym wspieraniu serii X oraz jej rozwoju przez Microsoft może budzić mieszane uczucia — z jednej strony wzbogaci się paleta smartfonów kosztujących poniżej 700 złotych (a może i mniej), z drugiej „kafelkowy” interfejs i stylistyka sprawiają, że łatwo pomylić Nokię X z którymś z urządzeń z Windows Phone, co może wprowadzić zamieszanie na rynku. Liczmy jednak, że Redmond nie poprzestanie na poprawie nawigacji i zrobi porządek także z dystrybucją aplikacji dla Nokii X. Wielką bolączką jest mała liczba aplikacji przystosowanych dla potrzeb polskiego klienta w sklepach dostępnych dla tej platformy, a także problemy z działaniem niektórych programów. Tutaj również można zaznaczyć, że Microsoft nie kwapi się do promocji Nokii X, zarówno wśród klientów, jak i programistów, którzy mogliby zapełnić luki w dedykowanym markecie. Nokii opartej na Androidzie nadal wiele brakuje, abyśmy mogli swobodnie cieszyć się tym smartfonem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (116)