Microsoft udostępnia format PST

23.02.2010 14:09, aktual.: 23.02.2010 16:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Microsoft udostępniła dokumenty zawierające wykaz technicznej struktury formatu PST. Jest on używany w takich aplikacjach jak Outlook. Użytkownicy będą mieli teraz ułatwiony dostęp do kopii swoich wiadomości, kalendarza itp.

PST (Personal Storage Table) to format, który umożliwia przechowywanie kopii e-maili, wydarzeń z kalendarza i innych danych związanych z takimi produktami jak Outlook, Windows Messaging czy Microsoft Exchange Client. Microsoft postanowił udostępnić format programistom. Jak powiedział Paul Lorimer odpowiedzialny za pakiet Microsoft Office, firma wciąż otrzymywała prośby o ulepszenie dostępu do poczty e-mail, kalendarza czy kontaktów w Outlooku. W odpowiedzi na zapytania Microsoft otworzył PST dla wszystkich użytkowników.

Zdaniem Lorimera takie posunięcie ma stworzyć lepsze warunki do korzystania z PST. Na otwarciu specyfikacji PST zyskają autorzy konkurencyjnych programów pocztowych, gdyż będą mogli wprowadzić do swoich aplikacji narzędzia umożliwiające łatwą migrację danych z Outlooka. Zapewni to użytkownikom większą swobodę wyboru aplikacji, w której segregują swoją pocztę i prowadzą kalendarz - do tej pory taka migracja była bardzo utrudniona. Jesteśmy dumni z pracy wykonanej na tym odcinku - powiedział Lorimer - możecie liczyć, że Microsoft będzie kontynuować energiczne działania - dodał.

Dokumenty dotyczące formatu PST można pobrać ze stron Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)