Microsoft ulepsza wyszukiwanie w markecie Windows Phone

Microsoft ulepsza wyszukiwanie w markecie Windows Phone

Microsoft ulepsza wyszukiwanie w markecie Windows Phone
24.03.2014 22:50

Market Windows Phone to już nie kilka aplikacji na krzyż, ale całkiem pokaźny zbiór oprogramowania. Wciąż jednak jednym z częstych problemów na początku zabawy z Windows Phone jest znalezienie oficjalnych i niezawodnych programów na nasz smartfon. Przykładowo wyszukanie Facebook Messengera zwracało listę aplikacji, gdzie oryginalny komunikator od Zuckerberga znajdował się dopiero na dalszych pozycjach. Redmond postanowiło to jednak zmienić i ulepszyć sposób wyszukiwania pożądanego oprogramowania.

Obraz

Nowy algorytm wyszukiwania ma znacznie ułatwić odnalezienie wysokiej jakości aplikacji. Do tej pory priorytetem była liczba ocen w danych czasie. Powodowało to, że lepiej oceniane aplikacje nie znajdowały się wcale na samej górze zwracanej listy wyszukiwania. Wprowadzony nowy sposób dobierania wyników zapytania zmienił to zachowanie. Obecnie pozycja na liście zależeć będzie od ocen, ale także od tego jak często aplikacja jest przypinana/odpinana z ekranu startowego, oraz od stabilności oprogramowania.

Nowy sposób listowania powinien znacznie poprawić jakość zwracanych wyników z wyszukiwania. Liczymy także, że niedługo dojdą nowe sposoby oznaczania oprogramowania od zaufanych deweloperów czy oficjalnych aplikacji w markecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)