Microsoft w końcu bardziej transparentny przy opisie aktualizacji dla Windowsa 10

Microsoft w końcu bardziej transparentny przy opisie aktualizacji dla Windowsa 10

Microsoft w końcu bardziej transparentny przy opisie aktualizacji dla Windowsa 10
10.02.2016 15:22

Jednym z wielu krytykowanych praktyk Microsoftu wobec użytkowników Windowsa, obok telemetrii czy natrętnych sugestii o możliwości bezpłatnej aktualizacji do najnowszej wersji tego systemu operacyjnego, jest publikowanie tylko szczątkowych informacji na temat zmian, jakie przynoszą kolejne aktualizacje. Po informacjach o tym, że Microsoft zachowuje dostęp do niej tylko dla siebie, nadchodzą zmiany.

Dotychczas w przypadku aktualizacji dla Windowsa 10, użytkownicy dysponowali w ich opisie tak szczątkowymi informacjami, jak np. ta aktualizacja zawiera ulepszenia poszerzające funkcjonalność Windowsa 10. Brakowało jakichkolwiek danych, które można byłoby odnieść do błędów zgłaszanych przez społeczność. Na reakcję Microsoftu w sprawie inicjatywy, którą poparły tysiące uczestników programu Windows Insider, trzeba było czekać ponad 5 miesięcy.

Firma uruchomiła właśnie witrynę Windows 10 update history. Publikowane są tam bardziej szczegółowe informacje o kolejnych paczek aktualizacji i błędach, jakie zostają naprawiane. Nie tylko w przypadku pulpitowego Windowsa 10, ale także mobilnej wersji tego systemu operacyjnego. Według przedstawicieli Microsoftu, powodem decyzji o uruchomieniu witryny były przede wszystkim głosy społeczności:

W odpowiedzi na informacje zwrotne, zapewniamy więcej szczegółów na temat aktualizacji dla Windowsa 10, które dostarczane są w ramach Windows Update. Zobaczycie tutaj zbiór wszystkich ważnych etapów rozwoju oprogramowania [osiąganych] z każdą aktualizacją, z linkami do bardziej szczegółowych informacji. Na stronie wraz z kolejnymi zmianami będą regularnie pojawiać się nowe informacje.

Według deklaracji Microsoftu, na stronie ma zostać opisana każda kolejna aktualizacja. Trudno stwierdzić, czy właśnie takiego rozwiązania oczekiwali użytkownicy Windowsa. Wydawałoby się, że bardziej oczywistym rozwiązaniem jest publikowanie podobnych informacji w oknie Windows Update, nic jednak nie wskazuje, aby miały tam być powielane informacje z witryny. Lepszy jednak rydz niż nic, a uczestnicy programu Windows Insider, którzy postulowali większą transparentność aktualizacji z całą pewnością mają powody do zadowolenia, tym bardziej, że dotyczyć będzie ona także mobilnego Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)