Microsoft wprowadza integrację Office Web Apps z Facebookiem

Microsoft wprowadza integrację Office Web Apps z Facebookiem

16.11.2010 13:29, aktualizacja: 16.11.2010 13:48

Microsoft ogłosił wprowadzenie integracji bezpłatnych wersji online Worda, Excela, PowerPointa i OneNote z serwisem społecznościowym Facebook.

Na oficjalnym blogu Microsoftu poinformowano o wprowadzaniu integracji pakietu Office Web Apps z Facebookiem. W popularnym serwisie społecznościowym już można przeglądać dokumenty stworzone za pomocą takich programów jak Word, Excel czy PowerPoint. Użytkownik może więc uzyskać podgląd materiałów załączonych do wiadomości w Facebooku. Po wybraniu odpowiedniej opcji zostaną one otwarte w nowej karcie w przeglądarce internetowej. Oczywiście, dokumenty można jak dotychczas pobierać i zapisywać w pamięci komputera.

Wprowadzenie Office Web Apps do Facebooka zbiegło się w czasie z premierą nowej usługi pocztowej, o której informowaliśmy dzisiaj. Microsoft w odróżnieniu od firm takich jak Google stawia raczej na współpracę z Facebookiem niż konkurencję. Świadczą o tym udostępnione właśnie zmiany czy obsługa Facebooka z poziomu Windows Live Messengera. Darmowe aplikacje Office Web Apps zostały wprowadzone przez Microsoft w czerwcu tego roku. Są zintegrowane z usługą Windows Live SkyDrive, wirtualnym dyskiem hostowanym przez Microsoft "w chmurze", gdzie każdy może przechowywać do 25 GB danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)