Microsoft wprowadza pełną obsługę SSL do Hotmaila

Microsoft wprowadza pełną obsługę SSL do Hotmaila

10.11.2010 11:50

Microsoft oficjalnie ogłosił na swoim blogu wprowadzenie pełnej obsługi protokołu SSL w swojej poczcie Windows Live Hotmail, choć praktycznie była ona dostępna już od soboty. Przy okazji SSL pojawił się też w innych usługach Windows Live.

Ostatnimi czasy Microsoft stara się przyciągnąć nowych użytkowników do swojej poczty co rusz wprowadzając nowe funkcje. Duża aktualizacja Hotmaila miała miejsce tego lata, we wrześniu zaś informowaliśmy o kolejnych zmianach. Teraz przyszła pora na długo oczekiwaną pełną obsługę protokołu SSL umożliwiającego bezpieczną transmisję zaszyfrowanych danych. Praktycznie dostępna była ona już od soboty, ale Microsoft dopiero teraz oficjalnie ogłosił jej wprowadzenie. Wiąże się to z dodaniem obsługi SSL w pozostałych usługach. Chronione połączenia dotyczą teraz SkyDrive, Fotografii, dokumentów Office i Urządzeń. Dzięki temu użytkownicy będą mogli bezpiecznie przesyłać dane na wirtualny serwer, edytować dokumenty online, a także łączyć się z usługą za pomocą urządzeń zewnętrznych.

Ustawienia połączeń SSL można zmienić na stronach Hotmaila po uprzednim zalogowaniu się do swojego konta. Microsoft informuje, że niektóre połączenia z Hotmailem nie będą możliwe po włączeniu protokołu HTTPS. Podczas połączenia z pocztą za pomocą takich narzędzi jak Outlook Hotmail Connector, Windows Live Mail, a także aplikacja Windows Live dla systemu Windows Mobile i telefonów Nokia mogą wystąpić błędy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)