Microsoft wprowadzi bezdotykowe sterowanie w nowej Lumii

Microsoft wprowadzi bezdotykowe sterowanie w nowej Lumii09.06.2014 20:44

Microsoft pracuje nad smartfonem z Windows Phone, który posiadać będzie rozpoznawanie zaawansowanych gestów. Redmond chce przenieść swoje doświadczenia z Kinecta na mobilny system. Premierowe urządzenie dostępne ma być w listopadzie tego roku.

Microsoft idąc śladami Samsunga oraz posiadając doświadczenie nabyte przy tworzeniu Kinecta, planuje wdrożyć obsługę gestów w nowy smartfon oparty o Windows Phone. Celem twórców jest zupełne wyeliminowanie przycisków z obudów naszych telefonów. Zaawansowanie czujniki pozwolą na obsługę podstawowych funkcji systemu bez dotykania smartfonu. Wiele takich funkcji już widzieliśmy — urządzenie będzie potrafiło samo się włączyć podczas podniesienia go np. ze stołu, będzie w stanie zakończyć połączenie, gdy włożymy smartfon do kieszeni, a także odebrać połączenie po przyłożeniu smartfonu do ucha. Microsoft chce również sprawić, aby krawędzie telefonu były czułe na dotyk. W ten sposób, poprzez przesuwanie palcem po brzegu urządzenia, będzie można np. sterować zoomem w aparacie. Oczywiście ma nie zabraknąć również sterowania samym smartfonem poprzez ruch palcem nad wyświetlaczem, bez dotykania powierzchni ekranu.

350109042150172609

Nowe urządzenie od Microsoftu posiada kodową nazwę McLaren i ma być następcą Lumii 1020. Nowy sposób sterowania urządzeniem zostanie zintegrowany z systemem Windows Phone 8.1 (zapewne po kolejnej aktualizacji), ale będzie dostępny jedynie dla smartfonów z serii Lumia. Pozostali producenci, jak Samsung czy HTC, nie będą mogli skorzystać z omawianych gestów. Stąd też możemy przypuszczać, że bezdotykowe sterowanie będzie wykorzystywane jedynie w systemie oraz dodatkowych aplikacjach od Microsoftu.

Gesty w urządzeniach przenośnych są ciekawą alternatywą do tradycyjnej obsługi smartfonu za pomocą przycisków i dotyku. Prawdopodobnie to Samsung jako pierwszy wdrożył tego typu mechanizmy do swoich topowych urządzeń, jednakże funkcje te nie odnosiły spektakularnego sukcesu. Może Microsoft będzie w stanie zainteresować klientów gestami, bazując na tym co pokazał wcześniej Samsung oraz na doświadczeniu zdobytym przy pracach nad Kinectem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)