Microsoft wyeliminuje „wyciekające” aplikacje OEM dla Windows Phone

Microsoft wyeliminuje „wyciekające” aplikacje OEM dla Windows Phone

Microsoft wyeliminuje „wyciekające” aplikacje OEM dla Windows Phone
24.04.2014 19:27

Microsoft przymierza się do zamknięcia luki, która pozwala na instalację dowolnego oprogramowania ze sklepu, nawet jeśli urządzenie nie znajduje się na liście oficjalnie obsługiwanych. Zapewne każdy, kto zamierza kupić smartfon, zwraca uwagę na dodatkowe aplikacje, jakie dostarcza producent. W świecie Windows Phone prym wiedzie Nokia, która oferuje użytkownikom takie perełki, jak darmowa nawigacja czy ciekawe oprogramowanie do obróbki i prezentacji zdjęć. Osoby posiadające smartfon innego producenta mogły jednak tylnymi drzwiami zainstalować unikalne aplikacje. Wszystko dzięki opisanej jakiś czas temu luce w markecie Windows Phone.

350104476247615425

Użytkownicy portalu WPCentral informują, że instalowanie aplikacji od innego dostawcy OEM stało się niemożliwe w nowej odsłonie systemu w wersji 8.1. Zmiana wynikać może z reorganizacji sklepu Windows Phone, ale także jest to krok świadczący o próbie utrudnienia instalowania aplikacji OEM na innych urządzeniach, niż te docelowe. Szczególnie ważne może to być w najbliższej przyszłości, gdy do ekosystemu Windows Phone wkroczą nowe firmy, tworzące urządzenia z systemem mobilnym od Microsoftu. Bezpieczeństwo unikalnego oprogramowania OEM będzie jednym z priorytetów.

Zaobserwowane zmiany zapewne nie wyeliminują problemu, ale mogą znacznie utrudnić instalowanie aplikacji zarezerwowanych dla konkretnych modeli urządzeń. Wymieniony wcześniej problem instalacji nawigacji od Nokii zostanie wkrótce wyeliminowany inną drogą, gdyż każdy sprzęt z Windows Phone 8.1 otrzyma HERE Drive + zupełnie za darmo. Czy pozostałe aplikacje od producentów będą na tyle unikalne, aby warto było obchodzić dla nich zabezpieczenia? Okaże się to po wejściu na rynek nowych producentów i ich urządzeń z Windows Phone 8.1.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)