Microsoft wyłącza autouruchamianie w starszych wersjach Windows

Microsoft wyłącza autouruchamianie w starszych wersjach Windows

09.02.2011 14:50

Microsoft w ramach wtorkowych biuletynów bezpieczeństwa rozesłał poprawkę, która wyłącza automatyczne uruchamianie programów z dysków USB.

Wprowadzone zmiany dotyczą systemów Windows 2000, XP i Vista, a także serwerowych wersji 2003 i 2008. Jeżeli chodzi natomiast o najnowsze wydanie oprogramowania Microsoftu, Windows 7, to obsługa autouruchamiania z pendrive'ów jest tam wyłączona domyślne. Najnowsza aktualizacja ma na celu wyeliminowanie dostępu do systemu takich robaków komputerowych jak na przykład Conficker, wykorzystujących między innymi pliki Autorun.inf na nośnikach USB.

Problem nie został jednak do końca rozwiązany, bowiem, jak czytamy na blogu Microsoftu, wciąż może wystąpić w takich nośnikach jak płyty CD czy DVD zawierających spreparowane pliki Autorun.inf. Jest on jednak zdaniem Microsoftu statystycznie mniejszym zagrożeniem niż złośliwe oprogramowanie rozprowadzane za pomocą pamięci USB.

Poza poprawką związaną z obsługą Autorun.inf, Microsoft udostępnił w sumie 12 biuletynów bezpieczeństwa. Eliminują one 22 luki w systemie Windows, pakiecie biurowym Office, a także przeglądarce internetowej Internet Explorer i serwerze IIS. Trzy z biuletynów zostały uznane za krytyczne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)