Microsoft wypuszcza Visual Studio 2013 Update 2 CTP 2

Microsoft wypuszcza Visual Studio 2013 Update 2 CTP 2

27.02.2014 21:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Redmond przygotowało dla deweloperów nową odsłonę testowej aktualizacji Update 2 dla Visual Studio 2013. W tej wersji można zapoznać się z wieloma nowymi elementami, które zostaną dodane w nadchodzącej dużej paczce zmian dla tego popularnego IDE.

Jedną z nowości w wersji Update 2 jest dodanie wsparcia dla TypeScriptu, które zbiegło się prezentacją wersji 1.0 RC tego powoli zdobywającego popularność języka. TypeScript został zaprezentowany przez Microsoft i jest rozszerzeniem starego, dobrego JavaScriptu. Pozwala on między innymi na wygodne programowanie obiektowe czy statyczne typowanie.

Obraz

Deweloperzy doczekali się wsparcia dla SCSS i usprawnień LESS, zaktualizowano także szablony ASP.NET. Nowością jest pełnoprawny edytor dla JSON, wyposażony w kolorowanie składni i ostrzeżenia, a także wsparcie dla JSON w debuggerze. Kolejną świeżynką jest możliwość automatycznego wykreowania testowego środowiska na Azure (aplikacja webowa i baza danych) podczas tworzenia nowego projektu w Visual Studio. Dodano również wiele nowych elementów do debugowania i diagnostyki. Ułatwiona została praca podczas analizy w ASP.NET MVC czy proste dobieranie się do wykonywanych poleceń SQL poprzez IntelliTrace. Osoby tworzące aplikacje pod kątem umieszczenia ich w Windows Store zapewne skorzystają z nowej analizy konsumpcji energii oraz responsywności interfejsu. Dodać należy także, że światło dzienne ujrzało Update 2 RC dla Team Foundation Server 2013. W tej wersji poprawiono elementy związane z współpracą z Gitem, zarządzaniem backlogiem z poziomu TFS Web Access, obsługą CodeLens oraz tagowaniem z poziomu Visual Studio i eksportowanie tagów do Excela. Zmiany te były wprowadzane do Visual Studio Online w ciągu ostatnich miesięcy.

Update 2 w wersji CTP 2 dostępny jest już do pobrania na stronach Microsoftu. Pamiętać należy, że nie jest to wersja jeszcze gotowa i mogą występować błędy, stąd też nie poleca się jeszcze instalować wersji CTP 2 na środowisku produkcyjnym (np. obecne wydanie ma problemy z nowym Web Essentials 2013 w wersji 1.9). Stabilna wersja ukaże się wiosną.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)