Microsoft zablokuje OneDrive'a wszystkim, którzy przechowują więcej niż 1 TB danych

Microsoft zablokuje OneDrive'a wszystkim, którzy przechowują więcej niż 1 TB danych

Microsoft zablokuje OneDrive'a wszystkim, którzy przechowują więcej niż 1 TB danych
02.02.2017 00:29

Za decyzją Microsoftu o znacznej redukcji miejsca w schowku OneDrive stać miały praktyki samych użytkowników. Korporacja zdecydowała się na takie kroki bez względu na to, że część z nich opłaca usługę, co oczywiście wywołało niemało kontrowersji. Mimo to ilość miejsca już od 1 marca zredukowana zostanie do 1 terabajta.

Ale przecież Microsoft nie usunie ot tak plików swoich klientów, aby pozostały tam dane o łącznej wielkości terabajta. Jak zatem korporacja chce egzekwować nowe zasady? Odpowiedź na to pytanie uzyskał serwis Neowin. Wniosek może być tylko jeden: Microsoft ani myśli o jakichkolwiek ustępstwach.

350194575618631617

W praktyce od 1 marca użytkownicy, którzy przechowują na OneDrivie więcej niż terabajt danych, będą mieli zablokowany dostęp do jakichkolwiek akcji oprócz usuwania plików. To jednak nie koniec: po trzech miesiącach, od 1 czerwca, konta zostaną całkowicie zablokowane. Oczywiście w tym czasie należy spodziewać się licznych powiadomień o konieczności usunięcia niektórych plików

Następnie tylko jednokrotnie będzie się można zwrócić do Microsoftu o odblokowanie dostępu. Będzie to jednak możliwe tylko na 30 dni, które muszą wystarczyć na usunięcie plików. Jeżeli zaś wielkość danych wciąż będzie przekraczała 1 TB, to konto zostanie permanentnie zablokowane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)