Microsoft zachęca do porzucenia Internet Explorera 6

Microsoft zachęca do porzucenia Internet Explorera 6

18.05.2010 13:49, aktualizacja: 18.05.2010 14:12

Firma Microsoft rozpoczęła kampanię reklamową w Australii, która ma zachęcić internautów do porzucenia przeglądarki internetowej Internet Explorer 6 na rzecz jej nowszych wersji.

Pomysł na kampanię reklamową jest oryginalny. Na stronach serwisów informacyjnych i popularnych witrynach Microsoft prezentuje... karton mleka. Jest ono jednak mocno przeterminowane, ma bowiem 9 lat. W dołączonym tekście możemy przeczytać pytanie - jaki jest sens korzystania z 9-letniej przeglądarki internetowej? IE 6 został wprowadzony w 2001 r. Od tego czasu Internet mocno się zmienił, informuje Microsoft. Dlatego zamiast starej wersji przeglądarki, firma oferuje możliwość pobrania IE 8. Dodatkowo można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w Internecie. Kampania jest potrzebna, bowiem z „przeterminowanej” przeglądarki wciąż korzysta spora liczba internautów - w sumie nawet około 20% na całym świecie. Częściowo powodem takiego stanu rzeczy jest lenistwo użytkowników, którzy wolą korzystać ze sprawdzonego programu, niż instalować nowe wersje. W dużej mierze jednak wina leży po stronie Microsoftu, który stosunkowo długo zapewnia wsparcie dla starszych wersji przeglądarek - np. IE 6 będzie obsługiwany aż do 2014 r. Dla porównania Mozilla wprowadziła wsparcie dla Firefoksa 3 przez dwa lata. Jak informuje serwis ArsTechnica, dzięki takiemu posunięciu, w ciągu kilku miesięcy po premierze wersji 3.5 przeglądarki, aż 75% użytkowników porzuciło na jej korzyść wcześniejsze wydanie.

Na początku marca tego roku zorganizowano wirtualny pogrzeb przeglądarki IE 6. Na specjalnej stronie internetowej można było przesyłać kondolencje. Co ciekawe, do zabawy dołączył się także Microsoft - pracownicy firmy przesłali nawet krótki liścik: Dzięki za dobre czasy, IE6. Do zobaczenia na MIX, gdzie pokażemy trochę nieba IE6. Grupa Internet Explorera w Microsofcie. Czy jednak oferując wsparcie dla IE 6 do 2014 r. Microsoft rzeczywiście pożegnał się już z tą wersją przeglądarki?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)