Microsoft zamierza połączyć Windows Phone i Windows RT

Microsoft zamierza połączyć Windows Phone i Windows RT

29.08.2013 19:56, aktual.: 02.09.2013 08:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliżamy się wielkimi krokami do udostępnienia dla ogółu znaczącej aktualizacji Windows 8 z numerkiem 8.1. W międzyczasie, coraz głośniej mówi się o kolejnej, dużej zmianie w ekosystemie Windows. Nieoficjalne źródła mówią o planach złączenia Windows Phone i Windows RT. Nie jest to pierwszy news, który porusza ten temat. Jednakże kilka ostatnich przecieków i faktów, pozwala wierzyć w to, że nie są to tylko wymyślone historie.

Obraz

Inne światło zostało zatem rzucone na informacje o tablecie Nokii z Windows RT. Czyżby Finowie już wiedzieli, że system z rodziny RT i Windows Phone będą połączone? Dużo wcześniej słyszeliśmy o wstępnej unifikacji tych dwóch systemów — w aktualizacji do Windows 8.1 (której najprawdopodobniej jeszcze nie będzie w tej wersji).

Ujednolicenie nie obędzie się także bez połączenia sklepów dla Windows Phone i Windows RT. Wydaje się to logiczne i dziwi teraz, że nie zostało to zrobione już na początku życia Windows 8. Deweloperzy łatwiej i szybciej dotarliby do olbrzymiej liczby potencjalnych klientów. Oba środowiska są bardzo zbliżone, zarówno pod względem możliwości, jak i ograniczeń. Jeśli aktualizacja GDR3 dla Windows Phone 8, wprowadzi obsługę wyższych rozdzielczości, wówczas można będzie myśleć nad ujednoliceniem SDK w przyszłych wersjach obu systemów.

Nadal nie wiemy jak będzie wyglądał następny system na smartfony i tablety. Zagadką jest co z trybem Modern w klasycznym Windows 8. Czy przyszły Windows (desktop) nie będzie go już miał, a zostanie on tylko w wersji RT? Więcej jest niejasności niż faktów, ale następny rok może się okazać przełomowy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)