Microsoft zamyka Windows Marketplace i My Phone dla Windows Mobile

Microsoft zamyka Windows Marketplace i My Phone dla Windows Mobile

09.06.2011 13:37, aktualizacja: 09.06.2011 21:08

Od wydania systemu Windows Phone 7 Microsoft powoli wycofuje się ze wsparcia dla jego poprzednika — Windows Mobile 6.

Kolejnym krokiem ku odejściu od Windows Mobile jest zamknięcie Windows Marketplace for Mobile. Od 15 czerwca nie będzie działać stara strona sklepu. Użytkownicy urządzeń mobilnych ze starszym systemem Microsoftu będą nadal mieć dostęp do katalogu aplikacji, ale jedynie ze swoich telefonów za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Użytkownicy Windows Mobile zostali dziś powiadomieni również o zamknięciu usługi My Phone. Darmowy My Phone umożliwiał synchronizację i tworzenie kopii zapasowej kontaktów, wiadomości tekstowych, zdjęć, filmów, dokumentów, oraz odnalezienie zgubionego telefonu. Od 7 sierpnia tego roku telefony z Windows Mobile nie będą synchronizowane, a dane, poza filmami, muzyką, dokumentami i ulubionymi, zostaną automatycznie przeniesione na SkyDrive użytkowników. Instrukcja postępowania dla użytkowników znajduje się na stronach pomocy technicznej firmy Microsoft.

Ciężko oczekiwać, by zmiany, które „proponuje” Microsoft spotkały się z ciepłym przyjęciem użytkowników Windows Mobile, których na świecie wciąż jest bardzo dużo i które nadal lepiej się sprzedają, niż te z Windows Phone 7. Starszy brat Windows Phone jest platformą otwartą, oferującą znacznie większe możliwości i pozwalającą na szersze dostosowanie telefonu do własnych potrzeb. Jeśli Microsoft oczekuje, że wymuszanie migracji na Windows Phone pomoże w sprzedaży telefonów opartych o ten system, może się srodze zawieść. Szczególnie zważywszy na wciąż jeszcze raczkujące wsparcie dla scenariuszy wykorzystania telefonu w przedsiębiorstwach, które były głównym odbiorcą aparatów z Windows Mobile.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)