Microsoft zapowiada OneAlbum

04.03.2010 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas imprezy TechFest dla pracowników Microsoftu pojawiły się informacje o nowej usłudze przygotowywanej przez firmę. Projekt nazywa się OneAlbum. Będzie wyszukiwał nasze zdjęcia na stronach WWW i w portalach społecznościowych.

Microsoft pracuje nad technologią rozpoznawania twarzy. Dzięki niej będzie można wyszukiwać swoje zdjęcia w sieci - przyda się to zwłaszcza w serwisach takich jak Facebook czy Nasza Klasa. Do wielu zdjęć wykonywanych na imprezach czy przyjęciach nie mamy dostępu - informują pomysłodawcy OneAlbum. Na przykład dlatego, że nie mamy kontaktu z osobami, które je wykonały. Albo też znajomi zapomnieli poinformować nas o zamieszczonym w Internecie albumie z imprezy. OneAlbum dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania twarzy automatycznie będzie odnajdywał fotografie, na których się znaleźliśmy. Zdjęcia będzie można importować do własnej kolekcji.

Dzięki OneAlbum będzie można również wyszukiwać fotografie naszych znajomych czy członków rodziny. Nie będzie trzeba podawać żadnych danych, wystarczy tylko dostęp do biblioteki zdjęć użytkownika. Na jej podstawie OneAlbum będzie uczył się twarzy, które następnie spróbuje znaleźć w Internecie. Projekt rozwijany jest przez grupę Microsoft Israel Innovation Labs. Jak podają jego twórcy, był już testowany na dużą skalę i - jak na razie - sprawdził się w 90 procentach. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy nowa usługa będzie udostępniona zwykłym użytkownikom.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)