Microsoft zapowiada rozszerzoną nawigację w Windows Phone 7

Microsoft zapowiada rozszerzoną nawigację w Windows Phone 7
09.05.2011 13:13

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat nadchodzącej aktualizacji Windows Phone 7. System Microsoftu będzie wyposażony w nawigację krok po kroku.

Brandon Watson z Microsoftu zdradził kilka szczegółów na temat dużej aktualizacji systemu Windows Phone 7. Jego wypowiedzi można posłuchać w ramach Windows Phone dev podcast. Dowiedzieliśmy się, że wyszukiwarka Bing zostanie rozbudowana o opcje Bing Vision i Bing Audio. Obie funkcje będą służyły do wyszukiwania w Sieci na podstawie zdjęć z kamery (Vision) i dźwięków (Audio). Zdaniem Watsona Bing zidentyfikuje piosenkę, którą zaśpiewamy do mikrofonu smartfona. Kolejna funkcja, która pojawi się w aktualizacji Windows Phone 7 to możliwość dyktowania wiadomości SMS.

Znacznie ciekawsza jest jednak informacja na temat rozwoju usług nawigacyjnych. W aktualizacji o nazwie kodowej Mango pojawi się nawigacja krok po kroku (turn-by-turn), która znacznie ułatwi poruszanie się po mieście. Nawigacja będzie wyposażona w instrukcje głosowe, będzie można też pozwolić aplikacji na wykorzystywanie lokalizacji smartfona do usprawnienia korzystania z map. Użytkownik będzie mógł kasować historię tras. Na razie nie ujawniono, w jakich krajach będzie można skorzystać z usług nawigacyjnych.

Jeżeli Microsoft poważnie zabierze się do pracy, ma szansę zdobyć przewagę nad konkurencją - zwłaszcza Androidem. Wprawdzie Google od 2009 roku rozwija Google Maps Navigation, to jednak usługa ta cały czas jest w wersji beta. Co więcej, w wielu krajach jest niedostępna. Początkowo z Google Maps Navigation mogli skorzystać tylko mieszkańcy USA, później dostęp do aplikacji rozszerzono na 10 krajów europejskich i Kanadę. Czy jednak Microsoftowi uda się wprowadzić profesjonalne usługi nawigacyjne? Przekonamy się zapewne pod koniec tego roku, kiedy Mango zostanie udostępniony.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)