Microsoft zapowiada rozszerzoną nawigację w Windows Phone 7

09.05.2011 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat nadchodzącej aktualizacji Windows Phone 7. System Microsoftu będzie wyposażony w nawigację krok po kroku.

Brandon Watson z Microsoftu zdradził kilka szczegółów na temat dużej aktualizacji systemu Windows Phone 7. Jego wypowiedzi można posłuchać w ramach Windows Phone dev podcast. Dowiedzieliśmy się, że wyszukiwarka Bing zostanie rozbudowana o opcje Bing Vision i Bing Audio. Obie funkcje będą służyły do wyszukiwania w Sieci na podstawie zdjęć z kamery (Vision) i dźwięków (Audio). Zdaniem Watsona Bing zidentyfikuje piosenkę, którą zaśpiewamy do mikrofonu smartfona. Kolejna funkcja, która pojawi się w aktualizacji Windows Phone 7 to możliwość dyktowania wiadomości SMS.

Znacznie ciekawsza jest jednak informacja na temat rozwoju usług nawigacyjnych. W aktualizacji o nazwie kodowej Mango pojawi się nawigacja krok po kroku (turn-by-turn), która znacznie ułatwi poruszanie się po mieście. Nawigacja będzie wyposażona w instrukcje głosowe, będzie można też pozwolić aplikacji na wykorzystywanie lokalizacji smartfona do usprawnienia korzystania z map. Użytkownik będzie mógł kasować historię tras. Na razie nie ujawniono, w jakich krajach będzie można skorzystać z usług nawigacyjnych.

Jeżeli Microsoft poważnie zabierze się do pracy, ma szansę zdobyć przewagę nad konkurencją - zwłaszcza Androidem. Wprawdzie Google od 2009 roku rozwija Google Maps Navigation, to jednak usługa ta cały czas jest w wersji beta. Co więcej, w wielu krajach jest niedostępna. Początkowo z Google Maps Navigation mogli skorzystać tylko mieszkańcy USA, później dostęp do aplikacji rozszerzono na 10 krajów europejskich i Kanadę. Czy jednak Microsoftowi uda się wprowadzić profesjonalne usługi nawigacyjne? Przekonamy się zapewne pod koniec tego roku, kiedy Mango zostanie udostępniony.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)