Microsoft zapowiada Service Pack 1 dla Office 2010

Wojciech Kowasz

16.05.2011 18:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec czerwca możemy spodziewać się pierwszego Service Packa dla Office 2010. Microsoft opublikował już najważniejsze nowości, jakie się w nim znajdą.

Lista nowości i zmian pojawiła się na blogu Office Sustained Engineering przy okazji konferencji TechEd Atlanta. Wśród najciekawszych pozycji na tej liście z pewnością warto wymienić oficjalną obsługę przeglądarki Internet Explorer 9 i Google Chrome w Office Web Apps, czyli webowych odpowiednikach Worda, Excela, PowerPointa i OneNote. Co prawda już dzisiaj radzą one sobie z Chromem nie najgorzej, ale oficjalne wsparcie Microsoftu jest warte odnotowania - miejmy nadzieję, że wkrótce poprawiona zostanie współpraca Office Web Apps również z mobilnymi przeglądarkami, np. Safari na iPadzie.

Wśród innych ważniejszych zmian znajdują się poprawki w użyteczności widoku prezentera w PowerPoincie, we współpracy Project Server i SharePoint Server oraz w backupie tego drugiego. Search Server zyska możliwość indeksowania plików PPSX (zapisanych pokazów slajdów), w Visio zaś poprawione zostaną problemy ze skalowaniem podczas eksportu do formatu SVG. W Outlook Web Application w usłudze Exchange Online wprowadzony zostanie natomiast podgląd załączników. Oprócz tego oczywiście w dodatku SP1 znajdzie się szereg mniejszych poprawek i wszystkie wydane do tej pory łatki zabezpieczeń.

Service Pack 1 wydany zostanie jednocześnie dla wszystkich wersji językowych. Początkowo dostępny będzie do pobrania ręcznie, a dopiero po 90 dniach pojawi się w usłudze automatycznych aktualizacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)