Microsoft zapowiada Service Pack 1 dla Office 2010

Microsoft zapowiada Service Pack 1 dla Office 2010

Wojciech Kowasz
16.05.2011 18:43

Pod koniec czerwca możemy spodziewać się pierwszego Service Packa dla Office 2010. Microsoft opublikował już najważniejsze nowości, jakie się w nim znajdą.

Lista nowości i zmian pojawiła się na blogu Office Sustained Engineering przy okazji konferencji TechEd Atlanta. Wśród najciekawszych pozycji na tej liście z pewnością warto wymienić oficjalną obsługę przeglądarki Internet Explorer 9 i Google Chrome w Office Web Apps, czyli webowych odpowiednikach Worda, Excela, PowerPointa i OneNote. Co prawda już dzisiaj radzą one sobie z Chromem nie najgorzej, ale oficjalne wsparcie Microsoftu jest warte odnotowania - miejmy nadzieję, że wkrótce poprawiona zostanie współpraca Office Web Apps również z mobilnymi przeglądarkami, np. Safari na iPadzie.

Wśród innych ważniejszych zmian znajdują się poprawki w użyteczności widoku prezentera w PowerPoincie, we współpracy Project Server i SharePoint Server oraz w backupie tego drugiego. Search Server zyska możliwość indeksowania plików PPSX (zapisanych pokazów slajdów), w Visio zaś poprawione zostaną problemy ze skalowaniem podczas eksportu do formatu SVG. W Outlook Web Application w usłudze Exchange Online wprowadzony zostanie natomiast podgląd załączników. Oprócz tego oczywiście w dodatku SP1 znajdzie się szereg mniejszych poprawek i wszystkie wydane do tej pory łatki zabezpieczeń.

Service Pack 1 wydany zostanie jednocześnie dla wszystkich wersji językowych. Początkowo dostępny będzie do pobrania ręcznie, a dopiero po 90 dniach pojawi się w usłudze automatycznych aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)