Microsoft zapowiada SkyDrive w HTML5

25.05.2011 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wkrótce interfejs SkyDrive zostanie przeniesiony do HTML5. Microsoft chce w ten sposób upowszechnić swoją usługę do przechowywania danych w chmurze - także w urządzeniach mobilnych.

Wczoraj Microsoft zapowiedział 500 nowości w aktualizacji swojego systemu Windows Phone 7. Wśród nowych funkcji pojawi się między innymi ułatwiona możliwość łączenia z dyskiem SkyDrive. Okazuje się, że firma pracuje też nad nowym interfejsem dla swojej usługi. Ma on być w całości stworzony za pomocą HTML5. Za jego pośrednictwem będzie można nie tylko dodawać materiały, ale również przeglądać w atrakcyjny wizualnie sposób. Na przykład zapisane zdjęcia czy dokumenty. To spora zmiana, która skierowana jest między innymi do użytkowników urządzeń mobilnych. Będą oni mogli w łatwy sposób uzyskać dostęp do zapisanych online materiałów.

Jak dotąd największym atutem SkyDrive jest jego pojemność. W ramach usługi użytkownik może za darmo zamieścić do 25 GB danych. To znacznie więcej niż oferuje konkurencja. W ramach Dropboksa na przykład otrzymujemy bez opłat jedynie 2 GB wolnej przestrzeni. Ułatwienie dostępu użytkownikom urządzeń mobilnych może znacznie zwiększyć jego popularność. Na razie nie podano dokładnej daty, kiedy interfejs SkyDrive dostępny będzie w HTML5. Być może odświeżenie usługi zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem aktualizacji dla Windows Phone 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)