Microsoft zapowiada usługę Windows Phone Live

13.07.2010 18:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zapowiedział dzisiaj na swoim blogu wprowadzenie usługi Windows Phone Live. Pozwoli ona użytkownikom systemu Windows Phone 7 na korzystanie z chmury obliczeniowej.

Windows Phone Live to usługa umożliwiająca między innymi synchronizację funkcji i narzędzi dostępnych w ramach Windows Live z nowym systemem dla smartfonów. Użytkownik będzie mógł przeglądać zamieszczone przez siebie zdjęcia i grafiki, edytować kalendarze i kontakty czy dzielić się plikami OneNote. Z poziomu WP7 będzie można kontaktować się z oprogramowaniem Zune zainstalowanym w komputerze i w ten sposób zarządzać muzyką czy filmami wideo. W podobny sposób będzie można korzystać z gier i usług w ramach Xbox Live, dokumentów z pakietu Office albo kont Exchange.

W ramach Windows Phone Live użytkownik będzie mógł używać 25 GB przestrzeni na SkyDrive, a także aktywować usługę Find My Phone. Pomoże ona w odnalezieniu zgubionego smartfona. Zdradzono też kilka szczegółów na temat samego WP7. System będzie początkowo dostępny tylko w 5 językach (angielski, francuski, włoski, niemiecki i hiszpański). Z e-sklepu Windows Phone Marketplace będą mogli skorzystać obywatele 17 państw, ale nie Polski. Nie potwierdzono natomiast daty premiery - października tego roku. Aaron Woodman na blogu Microsoftu wspomniał jedynie, że WP7 pojawi się w okresie świąt bożonarodzeniowych albo później.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)