Microsoft zapowiada usługę Windows Phone Live

Microsoft zapowiada usługę Windows Phone Live

13.07.2010 18:31

Microsoft zapowiedział dzisiaj na swoim blogu wprowadzenie usługi Windows Phone Live. Pozwoli ona użytkownikom systemu Windows Phone 7 na korzystanie z chmury obliczeniowej.

Windows Phone Live to usługa umożliwiająca między innymi synchronizację funkcji i narzędzi dostępnych w ramach Windows Live z nowym systemem dla smartfonów. Użytkownik będzie mógł przeglądać zamieszczone przez siebie zdjęcia i grafiki, edytować kalendarze i kontakty czy dzielić się plikami OneNote. Z poziomu WP7 będzie można kontaktować się z oprogramowaniem Zune zainstalowanym w komputerze i w ten sposób zarządzać muzyką czy filmami wideo. W podobny sposób będzie można korzystać z gier i usług w ramach Xbox Live, dokumentów z pakietu Office albo kont Exchange.

W ramach Windows Phone Live użytkownik będzie mógł używać 25 GB przestrzeni na SkyDrive, a także aktywować usługę Find My Phone. Pomoże ona w odnalezieniu zgubionego smartfona. Zdradzono też kilka szczegółów na temat samego WP7. System będzie początkowo dostępny tylko w 5 językach (angielski, francuski, włoski, niemiecki i hiszpański). Z e-sklepu Windows Phone Marketplace będą mogli skorzystać obywatele 17 państw, ale nie Polski. Nie potwierdzono natomiast daty premiery - października tego roku. Aaron Woodman na blogu Microsoftu wspomniał jedynie, że WP7 pojawi się w okresie świąt bożonarodzeniowych albo później.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)