Microsoft zapowiedział Windows Phone 8.1 GDR1, pierwsze aktualizacje ruszą w następnym tygodniu

Microsoft zapowiedział Windows Phone 8.1 GDR1, pierwsze aktualizacje ruszą w następnym tygodniu

Microsoft zapowiedział Windows Phone 8.1 GDR1, pierwsze aktualizacje ruszą w następnym tygodniu
30.07.2014 18:16, aktualizacja: 30.07.2014 18:48

Nasze wcześniejsze informacje związane z wydaniem Windows Phone 8.1 GDR1 zostały potwierdzone. Microsoft oficjalnie już przestawił zmiany w kolejnej aktualizacji mobilnych okienek, a także podał terminy, w jakich będziemy mogli cieszyć się nową wersją systemu.

350110755808569281

Windows Phone GDR1 (lub jak kto woli Update 1) doda nowe regiony, gdzie będziemy mogli skorzystać z Cortany. Oczywiście nadal nie ma tutaj nic odnośnie Polski, ale osoby mieszkające w Chinach, Wielkiej Brytanii, Indiach, Kanadzie i Australii zostaną uraczone najnowszą odsłoną mobilnej asystentki od Microsoftu. Oczywiście, tak jak pisaliśmy wcześniej, omawiana aktualizacja przyniesie nową funkcję, jaką jest grupowanie aplikacji w dynamiczne foldery na ekranie startowym. Nowością w GDR1 jest także możliwość uruchomienia wybranych aplikacji w piaskownicy. Pozwoli to na testowanie i pracę z oprogramowaniem, bez ingerencji we wrażliwe dane na naszym urządzeniu.

Z mniejszych nowości wymienić można również scalanie i przekazywanie wiadomości, które ułatwi zarządzanie tym elementem systemu (co ciekawe, wygląda na to, że być może powróci natywny chat Facebooka). Poprawione zostaną dynamiczne kafelki Sklepu, a także zwiększyć się ma bezpieczeństwo pracy w sieci. Dodatkowo Microsoft planuje ulepszyć aplikację Xbox Muzyka. Po bardziej szczegółowe zmiany techniczne zapraszamy do naszego wcześniejszego artykułu.

350110755808765889

Windows Phone 8.1 GDR1 nie jest dużym skokiem jakościowym, jakim była wersja 8.1, a raczej zbiorem poprawek i kilku ulepszeń. Najważniejszą informacją jest jednak to, że już w następnym tygodniu GDR1 można będzie pobrać z kanału deweloperskiego. Wersja finalna udostępniona zostanie w najbliższych miesiącach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)