Microsoft zbadał intymne relacje Billa Gatesa z pracownikiem

bill gates
bill gates
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Kowasz

17.05.2021 11:16

Nie samymi błędami w Windowsie Microsoft żyje. Zgodnie z informacjami, firma zatrudniła prywatną firmę do zbadania romantycznej relacji, jaka miała łączyć Billa Gates z jednym z pracowników firmy. Wynik śledztwa mógł mieć wpływ na rezygnację Gatesa.

Jak donosi serwis NPR, zarząd Microsoftu razem z zewnętrzną firmą zajmował się tą kwestią od drugiej połowy 2019 roku. Wtedy to dotarły do niego informacje o próbach Gatesa mających na celu nawiązanie poufałej relacji z innym pracownikiem. Jedna z kobiet zajmujących stanowisko inżyniera w firmie poinformowała, że przez lata pozostawała w intymnych relacjach z Gatesem.

Rzecznik Microsoftu potwierdził, że śledztwo toczyło się w miesiącach poprzedzających rezygnację miliardera z zarządu. Poinformował również, że firma przeprowadziła dokładne dochodzenie i zapewniła wsparcie pracownikowi, który zgłosił swoje zastrzeżenia co do zachowania Gatesa.

Chociaż rzeczniczka Gatesa zaprzecza, że odejście jej klienta z zarządu firmy ma jakikolwiek związek z tą sprawą, zupełnie inne światło na całą sytuację rzuca The Wall Street Journal. Zgodnie z jego informacjami, Gates złożył swoją rezygnację jeszcze przed końcem prac komisji. Sam zarząd firmy był jednak przekonany, że nie powinien on pełnić dalej swojej funkcji.

Biorąc pod uwagę wszystkie informacje, trudno się dziwić ostatnim doniesieniom na temat rozwodu państwa Gates. Akcje firmy, na informacje o niestosownych zachowaniach jej byłego dyrektora, nieco spadły w ciągu kilku dni, jednak obecnie znowu się odbijają.

Nie są to jednak wszystkie kontrowersyjne informacje na temat Billa Gatesa. The New York Times opublikował spory artykuł w którym dowodzi, że niestosowne zachowania ówczesnego dyrektora Microsoftu były znane już dawno temu i dotyczyły wielu kobiet, które były zatrudnione w firmie lub współpracowały z nią.

Istnieje więc możliwość, że w przyszłości pracownicy zaczną pozywać swojego obecnego lub byłego pracodawcę. To zaś może mieć bezpośrednie przełożenie na finanse firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)