Microsoft zdradza szczegóły o aktualizacji Windows Phone 7

Microsoft zdradza szczegóły o aktualizacji Windows Phone 7

27.04.2011 13:03, aktualizacja: 27.04.2011 13:36

Microsoft wyjawił szczegóły na temat zbliżającej się aktualizacji Windows Phone 7. Dowiedzieliśmy się również, że firma zbiera dane o użytkownikach smartfonów.

W tym roku wydana zostanie aktualizacja systemu dla smartfonów Microsoftu. Uakatualnienie o nazwie kodowej Mango wprowadza wiele istotnych zmian - dlatego też zmieni się numeracja oprogramowania z 7 na 7.5. W newsletterze rozesłanym do deweloperów Microsoft zapowiedział między innymi wielozadaniowość, Internet Explorera 9 z obsługą HTML5 i integrację z Twitterem. Poza tym pojawią się ułatwienia dla programistów. Rozszerzona zostanie obsługa Skydrive, jak również usługi umożliwiające komunikację między użytkownikami. Możliwe, że chodzi tutaj o wprowadzenie nowego chatu dla osób korzystających z Windows Phone 7.5.

Zmiany obejmą także e-sklep z aplikacjami dla systemu. Poprawiony zostanie wygląd Windows Phone Marketplace, pojawi się bardziej zaawansowane wyszukiwanie i podpowiedzi. E-sklep Microsoftu rozszerzy swoje regionalne wersje, które dostępne będą w sumie dla obywateli 35 krajów, w tym także Polski. Nie podano natomiast daty aktualizacji Windows Phone 7.5 - być może będzie ona miała miejsce pod koniec roku. Narzędzia deweloperskie dla programistów powinny pojawić się w przyszłym miesiącu.

Microsoft uruchomił także podstronę informującą na temat zbierania danych użytkowników smartfonów z Windows Phoone 7. Jest to nawiązanie do niedawnej afery dotyczącej śledzenia właścicieli telefonów iPhone. Microsoft zapewnia, że zbiera dane na temat lokalizacji smartfona jedynie na potrzeby poszczególnych aplikacji, za zgodą użytkownika. Informacje przechowywane są w specjalnej bazie firmy. Dane zbierane są na podstawie połączeń z siecią WiFi i nadajnikami telefonii komórkowej. Nie dowiedzieliśmy się jednak, jak długo przechowywane są informacje na temat lokalizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)