Microsoft zmienia logo Windows

Microsoft zmienia logo Windows

Wojciech Kowasz
17.02.2012 22:18

Zmiana logo produktu, którego od prawie 30 lat używa ponad miliard ludzi na świecie wydaje się trudną decyzją, ale właśnie taką decyzję podjął Microsoft — Windows 8 będzie miał nowe logo.

Trudno opisywać nowe logo, najlepiej je po prostu obejrzeć. Niemniej od razu nasuwa się komentarz, że jest to chyba największy zwrot w bogatej historii logotypów tego systemu od czasów Windows 3.1. Wszystkie wcielenia logo na przestrzeni lat prezentowane są w dzisiejszym wpisie na blogu Building 8, który informuje o tej małej rewolucji. Koniec z czterokolorową flagą towarzyszącą nam niezmiennie od 1990 roku. Teraz logo bardziej nawiązuje do oryginalnej grafiki z 1985, która składała się z czterech „puzzli”. Jest jednokolorowe i bardzo, ale to bardzo proste, kojarzy się też z interfejsem Metro. Zaprojektowała je renomowana agencja Pentagram. Główna projektantka podobno zadała zespołowi menedżerów w firmie Microsoft proste pytanie: system nazywa się Windows, dlaczego flaga?. Jak pomyślała, tak zrobiła — obecne logo faktycznie bardziej przypomina okno. Strach pomyśleć, ile kosztowała jej praca.

Z nowym logo pozostaje teraz czekać na właściwy system. Microsoft oficjalnie zapowiedział premierę publicznej wersji beta nowego systemu na 29 lutego. Windows 8 Consumer Preview zaprezentowany zostanie podczas Mobile World Congress 2012 w Barcelonie. Swoją drogą, targi technologii mobilnych są dość egzotycznym miejscem na premierę nowej wersji systemu, który dzisiaj obecny jest na prawie wszystkich komputerach osobistych na świecie. Jest to dość odważne posunięcie ze strony Microsoftu i niewątpliwie świadczy o tym, że o Windows 8 na tabletach Microsoft myśli poważnie. Oby równie wygodnie pracowało się z nowym systemem na desktopie z klawiaturą, myszką i bez dotykowego ekranu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (246)