Midori 0.3.6 — poprawiona, szybsza, z odnośnikami geo

Midori 0.3.6 — poprawiona, szybsza, z odnośnikami geo19.05.2011 14:15

Ukazała się wersja 0.3.6 opartej o WebKit, lekkiej przeglądarki dla Windowsa i Linuksa — Midori. Jest to wydanie poprawkowe, ale warto zwrócić uwagę na niektóre nowości.

Przede wszystkim wersja 0.3.6 Midori pozbawiona jest błędów importu ustawień ze starszych wersji programu oraz uciążliwego kończenia pracy przeglądarki przy korzystaniu z autouzupełniania adresu. Rozwiązano również problemy z nieprawidłowym renderowaniem ikon na stronach błędów i obsługą reklam serwowanych protokołem https w module Adblock. Ponadto dodawanie reklam do filtrów Adblocka Midori zostało uproszone poprzez dodanie wizualnej kontroli odnośników. Aby wyjść naprzeciw przyzwyczajeniom internautów klawisze Backspace i F5 wywołują odpowiednio polecenia przejścia do poprzedniej strony i odświeżenia strony. Pełna lista zmian znajduje się na stronie projektu.

Ciekawym dodatkiem jest obsługa odnośników geograficznych o postaci geo:50.75504,7.07751, które zyskują coraz większą popularność. taki odnośnik otwarty w Midori przeniesie użytkownika do mapy z zaznaczoną lokalizacją. Ponadto na systemach uniksowych, jeśli obecna jest biblioteka GLib w wersji wyższej niż 2.28, Midori może być domyślnym programem do obsługi odnośników geo:. Dodatkowo, jak można przeczytać na portalu OMG! Ubuntu!, nowa wersja Midori w teście Speed Battle jest sporo szybsza od poprzednich. Szybkością silnika JavaScript (V8) prawie dorównuje Firefoksowi 4, a ogólny wynik udowadnia, że Midori jest szybsza od Firefoksa i Chrome.

Najnowszą wersję Midori dla systemów Windows i Linux można pobrać w dziale Programy -> Internet i komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)