Mike Beltzner odejdzie z Mozilli po wydaniu Firefoksa 4

Mike Beltzner odejdzie z Mozilli po wydaniu Firefoksa 4

15.02.2011 16:46

Programista Mike Beltzner, menadżer produktu i dyrektor zajmujący się rozwojem Firefoksa, zapowiedział na swoim blogu odejście z Mozilli. Stanie się tak po wydaniu finalnej, czwartej wersji popularnej przeglądarki internetowej.

Beltzner dotychczas dowodził zespołem programistów rozwijających Firefoksa. Już niedługo przestanie być jednak pracownikiem Mozilli, a przejdzie do DUG Software, firmy zajmującej się tworzeniem specjalistyczny aplikacji dla geologów. Jako powód zmiany pracy Beltzner podaje chęć rozpoczęcia nowego projektu, gdzie prawie wszystko będzie inne. Programista przyznał, że w ostatnich miesiącach był coraz bardziej poddenerwowany pracą, nie podał jednak szczegółów. Opuszczenie Mozilli było dla niego trudną decyzją, chociaż Beltzner zapowiada, że nadal będzie starał się brać udział w pracach nad Firefoksem.

Beltzner pracował dla Mozilli od 6 lat. Przez ten czas pomagał w rozwoju 6 ważnych wydań Firefoksa. Wersja 4 będzie ostatnią, nad którą pracował. Beltzner jest kolejnym ważnym pracownikiem, który w ostatnim czasie opuszcza Mozillę. W grudniu z fundacji odszedł Aza Raskin, który rozwijał między innymi takie projekty jak Panorama, Jetpack, Ubiquity czy elementy geolokalizacji w przeglądarce Firefox.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)