Mikołaj przyszedł wcześniej: ogłaszamy wyniki konkursów PGA 2015!

Strona głównaMikołaj przyszedł wcześniej: ogłaszamy wyniki konkursów PGA 2015!
22.10.2015 18:44
Mikołaj przyszedł wcześniej: ogłaszamy wyniki konkursów PGA 2015!
bEgOkcqK

Przy okazji relacji z tegorocznego PGA uruchomiliśmy kilkanaście konkursów. Wraz z wystawcami, którzy zasponsorowali nagrody, wyłoniliśmy zwycięzców poszczególnych akcji. Nie było łatwo, bo wyboru trzeba było dokonać spośród prawie półtora tysiąca komentarzy opublikowanymi pod wpisami. Po długich debatach udało się wybrać grupę szczęśliwców, do których trafią naprawdę wartościowe i fajne nagrody. Poniżej chronologiczna lista opublikowanych konkursów. Szukajcie swoich pseudownimów!

bEgOkcqd

We wpisie o marce Genesis prosiliśmy o wypowiedzenie się na temat produktów, marki itp. Konkurs wydawał się banalnie prosty, jednak takim nie był, szczególnie dla nas. Wybranie finalnej wypowiedzi było nie lada wyzwaniem. Oto wypowiedź chi_kwadrat, która naszym zdaniem zasłużyła na nagrodę:

"Proszę Pani, Proszę Pana Pad ten niezły jest do grania Za to granie w tych słuchawkach to dla gracza niezła gratka"
bEgOkcqf

[PGA] AVM Fritz! – gotowy do gry? Wygraj zestaw powerline [Konkurs]Konkurs z AVM był bliźniaczo podobny do tego pierwszego, należało się wypowiedzieć na temat marki lub produktów. Tu z wyłonieniem zwycięzcy było równie trudno. Postanowiliśmy uhonorować czytelnika marson1 a oto jego wypowiedź, która zapewniła mu nagrodę:

"Jak dla mnie marka Fritz to marka sama w sobie... a samo powerline. Super sprawa. przykładowo mam w pracy idiotyczną sytuację. Zajmuję się serwisowaniem komputerów i ich optymalizacją. Pół biedy gdy jest to laptop, bo wtedy jest wifi, gdy jednak przychodzi do zrobienia komputera stacjonarnego pojawia się problem, gdyż z przyczyn technicznych nie mogą zostać pociągnięte kable ethernet do mojego biurka i muszę ratować się kluczami wi-fi co nie zawsze się sprawdza, choćby ze względu na konieczność każdorazowej instalacji sterowników do takiego klucza, czasem też okazuje się, że komputer będzie w innej podsieci niż wi-fi, do którego akurat się podpiąłem a takie powerline rozwiązałoby w takich momentach pięknie sprawę."

Kolejny konkurs był dla fanów Xboksa One i tutaj dawaliście upust wyobraźni, bo należało wymyślić tytuł gry z Larą Croft. Oto dziesięciu szczęśliwców, do których pojadą skórki na konsolę nawiązujące do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon:

bEgOkcql

ZiemniaqTomb Raider: Kołczan prawilnościchmod700Tomb Raider: Pierwsza Krew Tomb Raider: Noc Żywych Trupów Tomb Raider: Pamiętniki z Wakacji Tomb Raider: Tajemnica Wieliczki Tomb Raider: Boso Tomb Raider 2 Lara i Szynszyle: Historia Burzliwego Związku Tomb Raider: Na Tropie Złotego Pociągu Tomb Raider: Miłość, Szmaragd i Krokodyl Tomb Raider: Od Stażysty Do Milionera Tomb Raider: Plądrowanie Grobów Dla Zielonych Lara Tomb Raider: Anihilacja Tomb Raider: Misja Albatros Tomb Raider: Na Tropie Sucharów Tomb Raider: Zaklęty Parawanmuminek77 Tomb Raider: Mocarz Reaktywacja - Edycja kolekcjonerskas77s"Szczenięce lata Lary Croft" xD W grze nie mielibyśmy poszukiwania skarbów. Dostalibyśmy za to małą Larę, która musi poradzić sobie z innymi trudami życia ... Może nawet poszukiwała by swojej drogi życia - coś jak prolog do oryginalnych przygódWODZUTomb Raider: Canal Intruder Tomb Raider: JOW (Just Ordinary World) Tomb Raider: Cartoony Na Pobotshu Tomb Raider: 10 Tomb Raider: Sięgnij Po Suplement Tomb Raider: #tombraider Tomb Raider: .NowoczesnaLara'15POdPiSałaZLEW (nie wiem jak tu jeszcze wcisnąć PSL i Korwina ;) Tomb Raider: Perfekcyjna Pani Domu Tomb Raider: Pamiętniki z wakacji Tomb Raider szuka rolnika Tomb Raider: Tap Madl Tomb Raider: Trudne Sprawy Tomb Raider i Ryneczek Lidla ;)morr2920Tomb Raider: Zaginiony skarb ZUS Tomb Raider: W poszukiwaniu tęczy Tomb Raider: życie bez składekWowa Tatarintomb raider:atmega 88jzaamTomb Raider: Wichry namiętnościZielpakTomb Raider: Skarb RadomiagasketTomb Raider: Demony PGA[PGA] ASUS – Moc atrakcji, polskie premiery, konkurs dla czytelników!

W konkursie ASUSA pytaliśmy o funkcjonalności, których brakuje w produktach firmy. Odpowiedzi wpłynęło bardzo dużo, a niektóre całkiem konkretne. Nagroda główna, czyli słuchawki ASUS Cerberus, jadą do anubina za komentarz:Jeśli ASUS zamierza rozwijać Virtual Reality, to wydaje mi się, że graczom mogłaby się przydać dosyć prosta funkcjonalność. Mam na myśli opaskę zintegrowaną z zestawem VR lub po prostu zewnętrzną, która umożliwia pomiar ciśnienia i pulsu gracza. Brzmi prosto? Wcale nie. Opaska na rękę jest w miarę wygodna (ludzie są przyzwyczajeni nosić coś na ręku i nie przeszkadza w klikaniu jak mógłby np. klips na palec).

Najważniejszym aspektem powinno być wykorzystanie tej opaski, która powinna: - Mieć bezprzewodowe połączenie z odbiornikiem radiowym pod USB (lub inny interfejs) - Powinna mieć załączoną aplikację za której pomocą można wyświetlić dane o pulsie, ciśnieniu na ekranie komputera - wbrew pozorom może się to bardzo przydać w strzelankach, lub w grach, które wymagają precyzji. Wyrównanie oddechu, a co za tym idzie pulsu do optymalnego poziomu może zadecydować np. o celnym strzale. - Powinna zwiększać swoją funkcjonalność po podłączeniu innych gadżetów VR - Po podłączeniu słuchawek aplikacja opaski inteligentnie - na bazie pomiaru ciśnienia i pulsu powinna dostosowywać modulację dźwięku w słuchawkach. (Czyli np miarodajny równomierny puls - korektor standardowy ; niski puls i ciśnienie - głębsze dźwięki, wyróżniony ambient ; wysoki puls i ciśnienie - nastawienie na wysokie tony - tutaj można mieć duże pole do popisu. - Tak samo można zrobić z goglami VR - obraz dostosowujący się na bazie pulsu i ciśnienia - Możliwość konfiguracji/wyłączenia tych efektów - bo nie każdy gracz będzie chciał skorzystać ze wszystkich "ficzerów"!Dwie kolejne nagrody, czyli zestawy gadżetów ASUS, wędrują do Ziem i DeliVeriuS za wpisy:

Myślę o dość uproszczonej wersji tego co działo się na scenie podczas TI 5: https://i.imgur.com/FVcVkHX.jpg . Ogromnym bajerem byłoby dodanie do słuchawek LEDowego oświetlenia które reagowałoby na to co dzieje się w grze lub jakich umiejętności używa w danej chwili nasza postać. Moim zdaniem podczas wszelkich esportowych zawodów wywoływałoby to ogromne WOW u publiczności oraz od razu byłoby widać który zawodnik co robi w danej chwili w grze.
bEgOkcqm

Laptopy: - wprowadzenie rozwiązania z baterią wodorową, - wprowadzenie na rynek sprzętu do 1000 zł na którym uruchomię gry ze świata e-sport w min 60 fps. Słuchawki: - welurowa wyściółka poduszek, - słuchawki dokanałowe dla graczy, - różne długości kabla a więc mam na myśli możliwość zmiany kabla z 1.5 m na 0.5 m. Karty dźwiękowe: - karta wielkości pendrive i z wejściem USB, Ogólnie: Wprowadzenie kategorii sprzętu biuro/dom/e-sport. Tym samym cena adekwatna do tych kategorii tanie/droższe/drogie. Gdzie w przyszłości można by wprowadzić podkategorie, np. e-sport tanie/drogie.

W konkursie związanym z najnowszą odsłoną WRC 5 prosiliśmy o rozwinięcie skrótu WRC. Tutaj Was poniosło, śmiechu było co nie miara, a wybrać tą jedyną odpowiedź było ogromnie trudno. Ostatecznie wygrał Qra69 z:

Wartburg Robi Coupe

Tutaj postanowiliśmy docenić też kunszt pióra czytelnika adamk1985, któremu udało się przygotować uroczy wierszyk. Za to otrzyma w ramach pocieszenia zestaw naszych firmowych gadżetów.

bEgOkcqn
Wyszedłem Raz z Chałupy oczywiście Wziąłem Rower i Ciuchy W ten raz Radośnie Czmychając Wpadłem do Rowu Cicho i Wiatr Rozerwał Chichot szkoda bo Wybiłem Rozgryzacze Cztery zatem Wróciłem Rozgoryczony jak do jasnej Cholery potem Włączyłem Rozruch Computera (małe oszustwo słowne) zazwyczaj Wieści to Rozgrywkę w Countera ale wpierw Wortalowego RSS-a Czytam patrzę że WRC Realnie Czeka Więc Redakcjo bądź Cierpliwa bo Wygram Rzeczony Contest tylko Wymyślę Rzadkie Coś może Words are Realy Charming i przy tym Wnoszę o Rozsądne Cobyniebyłorozstrzygnięcietegokonkursubospecjalniesiębardzonatrudziłemdlatejgierkijakzresztąkażdyktownimwziąłudział.

W konkursie Mionix prosiliśmy o wymyślenie własnej nazwy dla myszy z sensorami Naos QG. Tu, choć konkurencja była bardzo duża, w cuglach wygrał Semtex z nazwą:

Fotooptyczny Absorbent Podenerwowania, w skrócie FAP Sensor :D :P
bEgOkcqo

Wraz z Cooler Masterem uruchomiliśmy konkurs, w którym prosiliśmy o opisanie swoimi słowami idealnej obudowy. Temat okazał się bardzo nośny i wywiązały się dyskusje. Nam spodobała się wypowiedź użytkownika nyczaj100, za którą otrzyma on nagrodę w postaci podkładki dla graczy. Oto szczęśliwy komentarz:

Dla mnie idealna obudowa powinna mieć wbudowaną ładowarkę indukcyjną Qi w miarę możliwości kompatybilną także z Apple Watch (o ile da się zrobić ładowarkę Qi ładującą także Apple Watcha) a także wtyki do ładowania urządzeń z gniazdem Micro USB oraz Lightning. Można byłoby wtedy ładować większość smartfonów i tabletów, łącznie z iPhone bezpośrednio z docka w obudowie komputera bez dodatkowych kabli, także gdy komputer jest wyłączony. Powinna także wejść na rynek obudowa z wbudowanym zasilaczem UPS zaspokajającym potrzeby komputera, monitora i podłączonych peryferiów. Taka obudowa z UPS mogłaby mieć rozmiar już od mini tower, bo przecież płyty główne i podzespoły wraz z postępem technologicznym zmniejszają swoje rozmiary. Byłoby to superwygodne rozwiązanie dla niejednego użytkownika komputera stacjonarnego.

SteelSeries przygotował szybki konkurs, w którym zadaniem dla Was było podanie modelu sprzętu z tematem z ulubionej gry. Najchętniej wybralibyśmy wszystkie odpowiedzi :) Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Został nim beduin75 z komentarzem nawiązującym do legendarnej serii szachowej:

Oczywiście myszka Rival 300 w barwach Fritz Chess

Z firmą Roccat ruszyliśmy z konkursem, w którym było otwarte pytanie, których elementów czy funkcji brakuje w produktach Roccat lub które należy poprawić. Trochę wylaliście żale na markę, jednak było też sporo konstruktywnych opinii, jedna z nich spodobała nam się najbardziej. Według nas komentarz NobodyTT zasłużył na nagrodę:Chciałbym zacząć od tego, że od kilku lat używam waszych produktów (mysz+słuchawki) i sprawują się świetnie. Lecz jest pewien problem z tymi akcesoriami :/ są niebieskie, więc musiałem zrezygnować z pomysłu na Green Mod mojego PC (proponuję większy wachlarz kolorów). Moim skromnym zdaniem ceny są... to zależy - jest kilka produktów w cenach dogodnych dla mnie ale na kilka mnie nie stać :D Teraz opowiem stricte o funkcjonalności i konserwacji myszy... działanie superowe, mysz nie pomija żadnych pikseli a jedynym minusem jest słaba programowalność jej przycisków/podświetlenia (mam mysz 2-letnią, co może być już nieaktualne w przypadku nowych modeli). Co do konserwacji (czyszczenia) myszy - jest ono trudne z racji wielu szczelin, wypukłości i krzywych (fajnie by było gdybyście wprowadzili linię produktów minimalistyczną z elementami elegancji; zachowując przy tym funkcjonalność i pewny chwyt). Zapamiętywanie preferencji właściciela co do pozycji myszy, jej prędkości oraz kąta odchodzącego od pionu/poziomu. Last but not least: nie zapominajcie o graczach z różnych bajek (RPG, FPS, MMORPG - każdy typ gry wymaga innej myszki/przycisków itd.).

W konkursie MSI zadaliśmy pytanie o optymalną ilość portów USB w notebooku. Okazuje się, że właściwie tyle portów jest nam potrzebnych, ile opinii. Z całej masy wybraliśmy trzy odpowiedzi, które były całkiem sensownie uzasadnione, poniżej komentarze Testament, aed112 i elenion, które zostały nagrodzone zestawami od MSI:

4 to optymalna ilość portów USB. Jeden pod myszkę, bo gładzik nie może równać się z myszką. Drugi pod kontrole, w moim przypadku jest to od Xbox One. Trzeci i czwarty w zapasie, tak na wypadek użycia klawiatury, zewnętrznego dysku czy podładowania telefonu.

3 to absolutne minimum. Zawszę gdy tylko mogę używam myszki zamiast touchpada, zajmuje to 1 port. W drugim zazwyczaj mam wpięte jakieś peryferia, jak głośniki zewnętrzne (zazwyczaj), tablet graficzny itp. Często trzeba do lapka podpiąć pendriva, najlepiej aby przy tym nie musieć wypinać innych urządzeń. Dlatego 3 port wolny na wszelakie pendrivy, dyski zewnętrze jest dla mnie wymagany. Ważnym aspektem jest również rozmieszczenie tych slotów. Co z tego że masz dwa porty obok siebie jeśli po włożeniu do jednego wtyczki, drugi jest zasłonięty (zdarzało się w niektórych urządzeniach).

Ostatni konkurs z relacji z PGA zorganizowaliśmy z firmą Logitech, gdzie do wygrania była myszka dla graczy Daedalus Prime G302. Pytaliśmy jakiego produktu brakuje w ofercie Logitech. Też się rozpisaliście, niektóre typy były bardzo ciekawe, choćby smartfon. Nas zainteresowała opinia wefhy, która została zawarta w komentarzu:Ciężko znaleźć produkt, którego brakuje w ofercie Logitech, a który dobrze uzupełniłby ofertę – wiadomo, że nie chodzi o produkt typu „samochód elektryczny”, czy „smartfon”. Logitech od zawsze produkował urządzenia wejścia/wyjścia i robi to dobrze, więc tak niech pozostanie. Może tablet graficzny? Przydała by się jakaś konkurencja dla Wacoma. Wiem, że to nie jest prosty w budowie sprzęt i potrzeba doświadczenia, ale inne urządzenia wskazujące też wymagają, a one wychodzą Logitechowi świetnie. Może udało by się spopularyzować urządzenie i doprowadzić je do przeciętnego konsumenta? Jeśli tylko udało by się trochę zbić cenę tego typu urządzeń i zareklamować je, myślę, że popyt byłby duży. To urządzenie nie tylko dla profesjonalistów. Fajnie sprawdza się także przy codziennym używaniu komputera – jest znacznie dokładniejsze i bardziej intuicyjne od myszy. Może nawet udało by się nakłonić graczy? Choć tutaj bardziej stawiał bym na gry strategiczne i inne z widoku mapy. Tablet graficzny umożliwia naprawdę precyzyjną i szybką kontrolę jednostek. Jakby nie patrzeć opracowanie tabletu graficznego umożliwiło by Logitechowi dotarcie na nieco inne rynki – mógłby sprzedawać komponenty do smartfonów i tabletów z rysikami, których popularność też może w najbliższym czasie rosnąć(szczególnie tych drugich – widać po popycie na kolejne wersje Surface). Logitech produkuje całą gamę urządzeń wejścia/wyjścia – wydaje mi się, że brakuje tu właśnie tabletu graficznego. Od małego wmawiają nam, że do wskazywania nadaje się tylko mysz, ewentualnie gładzik. Fajnie, jakby Logitech pokazał, że nie jest to jedyne rozwiązanie, że da się zrobić coś bardziej intuicyjnego, co przypomina nam rysowanie na papierze. Może w niektórych wzbudzi kreatywność?[PGA] Hostessy, cosplay i konkurs na koniec targów

Na podsumowanie targów uruchomiliśmy konkurs, w którym do wygrania były zestawy gadżetów wszystkich partnerów, z którymi robiliśmy relację. Was natomiast prosiliśmy o wyrażenie opinii na temat imprez dla graczy, czy nasze imprezy dogoniły już imprezy światowego formatu, a może mamy jeszcze co poprawiać. Zestawy były trzy więc wybraliśmy trzy odpowiedzi, które mogą nakierować organizatorów na odpowiednie tory. Zwycięzcy to po kolei: Fizyda, Thief1523 i Tadek59, a poniżej ich komentarze:Ja rozumiem że gracze to takie typowe nerdy w opinii większości ludzi i życie spędzają przed komputerem więc zadowolą się każdą kobietą, ale niektóre firmy chyba ostro cięły koszty ;D Co do pytania to wydaje mi się że dużo nam jeszcze brakuje, zwłaszcza od takiej strony organizacyjnej i przede wszystkim jeśli chodzi o cosplay. Byłem rok temu na Hall of Game i muszę przyznać że cosplay (organizacja i przebieg konkursu) wypadł średnio względem tego co miałem okazję zobaczyć na filmach na YT z imprez zagranicznych. Tam to jest zupełnie dojechane, a u nas jest bo jest bo wszędzie jest i trzeba zrobić. Chociaż same kostiumy robiły niesamowite wrażenie, niestety były też takie mierne czego za granicą raczej nie widać. Poza tym ilość cosplayerów też nie powalała, ale wiadomo ta subkultura w Polsce dopiero się rodzi więc trzeba mieć to na uwadze. Najgorsze z czym się spotkałem to zachowanie ludzi wobec cosplayerów, sami cosplayerzy o tym często wspominają zwłaszcza kobiety. Często są traktowani na zasadzie "twoim obowiązkiem jest robienie sobie zdjęć ze mną" zero zapytania czy można zrobić sobie zdjęcie brak dziękuję czy nawet pochwały kostiumu. Dla takich ludzi to jest bardzo ważne, a często o tym ludzie zapominają. Poza tym trafiają się kwiatki które myślą że jeśli kobieta ubrana jest w sexowny strój jakiejś bohaterki z gry to znaczy że można pchać łapy gdzie się chcę bo przecież nie jest normalnie ubrana to nie muszę zachowywać się normalnie. Niestety cospleyerka to nie pani lekkich obyczajów. Jeśli chodzi o firmy które prezentują się na takich wydarzeniach to myślę że jest to zupełnie ten sam poziom co zagranicą, może na troszkę mniejszą skalę, ale to zależy od skali wydarzenia. Firmy zazwyczaj jeżdżą też na eventy zagraniczne i czerpią z tamtych doświadczeń, widzą co robi konkurencja i starają się wprowadzać to samo u nas w kraju. Wspominałem o organizacji, no to nie jest źle, ale czasami brakuje tego czegoś. Chociaż nie mogę tutaj porównywać organizacji do zagranicznych eventów bo na nich zwyczajnie nie byłem to tylko moje odczucie.Mimo że imprezy gamingowe w Polsce przyciągają uwagę i tłumy ,to jeszcze nie stoją na tak wysokim poziomie jak zagraniczne. Nie uważam ,że wielece odbiegają od tych eventów z zachodu, bo i nasze IEM stało sie nielada jedną z najhuczniejszych imprez, to jeszcze brakuje im tego czegoś... "czasem" organizacji. Uczestników nie uracza się jakąś dużą ilością prezentów czy konkursów (w Hannowerze na CeBit 2013, pendrivy były "rozrzucane" wśród tłumu przez Kaspersky'ego , a na co drugim stanowisku rozdawano przeróżne gadżety od smyczek z licencjami od Eseta po żelki ;)) ). Brakuje również lepszego oznakowania i pokierowania uczestników po imprezie, tj. jakiś mapek, czy map wywieszonych w budynkach hal gdzie obecnie się znajdujemy.. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście hostessy, czego akurat organizatorzy innych zagranicznych imprez mogą nam pozazdroscić :DMyślę że nie mamy czego się pod tym względem wstydzić , jesteśmy na europejskim poziomie a imprez jest coraz więcej , spróbuję kilka wymienić: Warsaw Games Week 2015 , Elgacon 2015 – XI Płockie Dni Fantastyki,XVI Festiwal Fantastyki Falkon,Hall of Games-Wrocław,Video Games Live Katowice NOSPR,Opolcon 2015 w Opolu,Szczecin Game Show 2015,XI Edycja GRAMY w Gdańsku,ESOL 2015 Winter Edition Online,Gdynia Game Festival,Epic Gaming Przasnysz.Wszystkie imprezy i eventy stoją na bardzo wysokim poziomie i każdy miłośnik i fan swoich ulubionych gier coś na pewno znajdzie oraz wymieni się swoimi uwagami bądź nawet zagra z uczestnikami przytoczonych tu imprez.Obsługa multimedialna na najwyższym poziomie oraz zaproszeni goście i różnorakie gamingowe branże sprawiają że imprezy te odwiedzają także fani gier z zagranicy.No cóż Polacy tak trzymać , jest dobrze a moim zdaniem będzie jeszcze lepiej !

Bardzo dziękujemy za udział w naszych konkursach i komentarze w relacji z Poznań Game Arena. Ze zwycięzcami poszczególnych konkursów skontaktujemy się już niebawem w celu ustalenia sposobu przekazania nagród. Sprawdzajcie swoje skrzynki pocztowe, na które rejestrowaliście się w naszym portalu.

Mamy też dobrą wiadomość dla tych, którym szczęście tym razem nie sprzyjało. Ruszyliśmy z kolejnym konkursem Sprawdź czołgi z Armored Warfare i zgarnij jedną z paczek kolekcjonerskich, gdzie do wygrania jest aż 25 nagród. Zapraszamy do zabawy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEgOkcrb