Minecraft ma już 480 mln graczy. Chińczycy oszaleli na jego punkcie

Minecraft ma już 480 mln graczy. Chińczycy oszaleli na jego punkcie

Fenomen klocków nie ustępuje, fot. Shutterstock.com
Fenomen klocków nie ustępuje, fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
12.11.2019 10:00, aktualizacja: 12.11.2019 15:39

Minecraft, choć przez wielu wyśmiewany za archaiczną oprawę graficzną i prymitywny model rozgrywki, okazuje się absolutnym rekordzistą pod względem popularności. Takie dane ujawnił analityk Daniel Ahmad, a następnie potwierdziła Helen Chiang, szefowa marki, w wywiadzie dla australijskiego Business Insidera.

Osiągnięte liczy są wprost niesamowite. Jak możemy się dowiedzieć, Minecraft sprzedał się już w nakładzie ponad 180 mln kopii, a dodatkowo ma 300 mln chińskich użytkowników korzystających z udostępnionej na tamtejszym rynku wersji free-to-play.

Licząc samą tylko sprzedaż, produkcja studia Mojang umacnia się na pozycji lidera wśród gier współczesnych. Lepszy pozostaje tylko klasyczny Tetris z 0,5 mld sprzedanych kopii. Jak widać, gracze najbardziej kochają rozmaitego rodzaju klocki.

Zagrał co piąty Chińczyk

Warto jednak zwrócić też uwagę na ogromną skalę sukcesu w Chinach. Ze statystyk wynika, że jeden na pięciu Chińczyków to gracz Minecrafta. Absolutny obłęd. Równolegle ponoć na całym świecie miesięcznie do gry loguje się 112 mln unikatowych graczy.

Helen Chiang komentuje sukces w bardzo powściągliwy, aczkolwiek rzeczowy sposób. – Zaprojektowaliśmy grę, do której ludzie chcą wracać – mówi szefowa Mojang. – Nie zawsze stoimy w pierwszym szeregu, ponieważ regularnie wychodzą dziesiątki ciekawych produkcji, ale ostatecznie to właśnie do nas gracze wracają – wyjaśnia.

Jakby na dowód jej słów, w sierpniu br. Minecraft był drugim najlepiej sprzedającym się tytułem w całych Stanach Zjednoczonych—a to okres znany z wydawniczej posuchy. Nie było żadnych świeżych megahitów, więc gracze wybrali rozwiązanie sprawdzone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)