Mingo: Skype na Androida ma dobrze zapowiadającego się następcę

Mingo: Skype na Androida ma dobrze zapowiadającego się następcę

Mingo: Skype na Androida ma dobrze zapowiadającego się następcę
14.12.2016 19:32

Można już korzystać z nowej aplikacji Microsoftu przeznaczonej na Androida, Skype Mingo. Aktualnie znajduje się ona we wczesnej fazie testowej (alpha), ale już teraz działa w miarę sprawnie i zapowiada się całkiem interesująco. Microsoft stworzył bowiem komunikator, który w ciekawy sposób łączy ze sobą możliwość wysyłania SMS-ów z konwersacjami oraz rozmowami audio i wideo oferowanymi przez Skype'a.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do rozpoczęcia korzystania z aplikacji, konieczne jest zalogowanie się na konto Microsoftu. Interfejs Mingo podzielony jest na cztery panele: SMS-ów i konwersacji, połączeń głosowych i wideorozmów, listy kontaktów i botów. Wygląd i nawigacja aplikacji pozostaje w zgodzie z założeniami Material Design, w lewym górnym rogu znalazł się zatem przycisk hamburgera, który wyświetla menu boczne, zaś w prawym dolnym znalazł się przycisk umożliwiający nawiązanie kontaktu.

W przypadku menu wiadomości tekstowych, pacnięcie plusa w prawym dolnym rogu umożliwia napisanie nowego SMS-a lub wiadomości tekstowej, do której załączyć można pliki, emoji i zdjęcie. Można także filtrować listę SMS-ów ze względu na to, czy odbywały się za pośrednictwem Skype'a czy SMS-ów. Podobnie jest w przypadku połączeń: możemy tam po pacnięciu plusa wybrać pomiędzy połączeniem głosowym lub wideo. Jeżeli zaś wybierzemy któryś z kontaktów, to Mingo poprosi o sprecyzowanie, czy połączenie zrealizować przez Skype'a, czy też sieć komórkową..

Oczywiście nie mogło także zabraknąć maszynowych rozmówców, czyli czatbotów, których jednak na razie jest bardzo niewiele. Znacznie bardziej przydatną funkcją jest natomiast wygodny wgląd do danych, jakie wykorzystała aplikacja: wystarczy pacnąć w przycisk hamburgera, aby na wykresie kołowym zorientować się, ile danych Mingo pobrało za pośrednictwem Wi-Fi i sieci.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pierwsze wrażenia z korzystania mogą być nieco chaotyczne – Microsoft zdecydował się na pełną integrację różnych rodzajów komunikacji, którą aplikacja realizuje różnymi kanałami. Wystarczy jednak chwilę się oswoić, by dostrzec potencjał Mingo. Można zakładać, że będzie to docelowo główna propozycja Microsoftu w kategorii komunikatorów na Androida, potencjalny następca ociężałego androidowego Skype'a.

Ponadto możemy się spodziewać integracji z pulpitowym Skypem, jaką przyniesie Creators Update – to może poskutkować możliwością wysyłania SMS-ów z peceta za pośrednictwem smartfonu z Androidem. Testy Mingo można rozpocząć po pobraniu aplikacji z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)