Minister Cyfryzacji powoła rządowy zespół do spraw mediów społecznościowych

Minister Cyfryzacji powoła rządowy zespół do spraw mediów społecznościowych

Parlament z depositphotos
Parlament z depositphotos
Oskar Ziomek
18.04.2018 21:04, aktualizacja: 18.04.2018 21:21

Trwają prace nad powołaniem do życia zespołu, którego członkowie zajmą się współpracą z największymi mediami społecznościowymi. Zapewnienie pojawiło się na twitterowym koncie Marka Zagórskiego, który od wczoraj piastuje stanowisko Ministra Cyfryzacji.

Pani Poseł właśnie pracujemy nad takim rozwiązaniem. Jesteśmy w dialogu między innymi z FB. Szczegóły będę mógł podać wkrótce.

— Marek Zagórski (@ZagorskiMarek) 18 kwietnia 2018O konieczności utworzenia nowego zespołu przekonywała na Twitterze Anna Sobecka. Miałby on pośredniczyć między obywatelami a portalami społecznościowymi, przyjmując skargi i wnioski. Miałoby to rozwiązać między innymi problem zarzucanej głównie Facebookowi dyskryminacji użytkowników ze względu na światopogląd. Odpowiedź ministra nie pozostawia wątpliwości: nad takim rozwiązaniem trwają już prace, a rozmowy toczone są właśnie między innymi z Facebookiem.

Najprawdopodobniej utworzenie rządowego zespołu ds. mediów społecznościowych nie jest inicjatywą Marka Zagórskiego, lecz kontynuacją działań Anny Streżyńskiej. Przypomnijmy, że była minister w 2016 roku osobiście zaangażowała się w sprawę zablokowania kont powiązanych z organizacją Marszu Niepodległości. Ona także zainaugurowała serię spotkań z przedstawicielami Facebooka, o których wspomina minister Zagórski.

Na razie jednak więcej o przyszłej działalności zespołu mówią oczekiwania Anny Sobeckiej, Minister Cyfryzacji nie podzielił się szczegółami, nie wiadomo także kiedy możemy spodziewać się powołania jego składu. Światła na negocjacje pomiędzy polskim rządem a przedstawicielami Facebooka nie rzucają także dotychczasowe spotkania, których przebieg był niejawny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)