Minitube 1.5 - nowa wersja programu do obsługi YouTube

Minitube 1.5 - nowa wersja programu do obsługi YouTube

08.08.2011 12:47

Ukazała się aktualizacja Minitube do wersji 1.5. To wieloplatformowe narzędzie przeznaczone do oglądania klipów z YouTube bez konieczności korzystania z przeglądarki internetowej.

Minitube to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za oglądaniem wideo za pomocą Flash Playera. Oczywiście, serwis YouTube oferuje także dostęp do klipów za pośrednictwem HTML5, nie wszystkie jednak materiały są dostępne w tym formacie. Tutaj przydatny może okazać się Minitube, który wyświetla filmy bez konieczności korzystania z Flash Playera. Oprócz podstawowej funkcji, możemy także wyszukiwać klipy, ustawiać kolejkę utworów czy wybierać rozdzielczość materiału.

W najnowszej wersji programu pojawiło się sporo ciekawych rozwiązań jak chociażby obsługa funkcji przenieś-upuść. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w prosty sposób przenosić linki do YouTube wprost z przeglądarki internetowej. Poza tym twórcy programu naprawili błąd, który mógł powodować zawieszanie się aplikacji podczas odtwarzania materiałów wideo. Poinformowano również o wprowadzeniu aktualizacji tłumaczeń MiniTube. Przypomnijmy, że aplikacja dostępna jest między innymi w języku polskim.

Aplikacja powstała przede wszystkim dla Linuksa, dla którego Flash jeszcze nie tak dawno był dość słabo zoptymalizowany. Z Minitube mogą jednak cieszyć się także użytkownicy systemów Windows i Mac OS X. Oprócz darmowej wersji dostępne jest także płatne wydanie, w ramach którego otrzymujemy roczny abonament na aktualizacje, a także wsparcie ze strony producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)