Miro 3.0 w nowej, szybszej odsłonie

Miro 3.0 w nowej, szybszej odsłonie

26.03.2010 13:03

Można już pobrać najnowszą wersję Miro 3.0 - multiplatformowej aplikacji do oglądania i pobierania wideo z Sieci. Popularny wśród internautów program doczekał się kilku zmian - w tym w napisach do filmów.

Miro 3.0 to aplikacja przeznaczona do pobierania i odtwarzania bezpłatnych materiałów wideo. Obsługuje takie formaty plików jak MPEG, QuickTime, AVI, H.264, DivX, Windows Media czy Flash Video (także w HD). Poza tym program umożliwia zarządzanie multimediami, tworzenie list odtwarzania, subskrybowanie tematycznych kanałów filmowych, przeszukiwanie stron YouTube, Yahoo!, Google Video czy Blip. Kolejna funkcja to pobieranie filmów za pośrednictwem sieci BitTorrent. Aplikacja w chwili obecnej oferuje w swojej bazie ponad 2500 bezpłatnych kanałów filmowych, podcastów i blogów.

W najnowszej wersji programu wprowadzono zmiany do takich funkcji jak napisy, prędkość, dźwięk czy obsługa zewnętrznych programów. Jeśli napisy będą dołączone do filmu albo znajdą się w tym samym folderze, Miro wyświetli je w oddzielnym menu. Przyda się to zwłaszcza wówczas, gdy będziemy mieli do dyspozycji kilka wersji tłumaczenia. Wersja 3.0 ma być znacznie szybsza od poprzednich - zdaniem producenta jej uruchamianie odbywa się o 150% szybciej. Podobnie ma być z pobieraniem torrentów. Zwiększono również głośność w plikach wideo, dzięki czemu filmy mogą być odtwarzane nawet z dwukrotnie większym natężeniem niż to miało miejsce dotychczas. Pliki mogą być też otwierane za pomocą zewnętrznych programów - wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki wybrany materiał. Z pełną listą zmian w Miro 3.0 można zapoznać się w notce producenta.

Obok Miro pojawiła się też nowa aplikacja - Miro Video Converter. Jej zadaniem jest konwersja plików wideo na potrzeby urządzeń mobilnych takich jak iPod, iPhone, PSP czy Android. Program działa w oparciu o silnik wideo FFMPEG. Pliki mogą być konwertowane do takich formatów jak MP4, Ogg i Teheora. Miro Video Converter współpracuje z Miro 3.0, dzięki czemu pobrane przez nas pliki wideo mogą być dostosowane do odtwarzania np. w iPodzie.

Miro 3.0 można pobrać ze stron naszego vortalu w wersji dla systemów Windows, Mac OS X, a także Linux.

Miro Video Converter dostępny jest dla Windows, jak również Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)