MIUI 12 oficjalnie. Nowa nakładka Xiaomi już wkrótce na pierwszych smartfonach

Strona głównaMIUI 12 oficjalnie. Nowa nakładka Xiaomi już wkrótce na pierwszych smartfonach
19.05.2020 18:19
Lista smartfonów z MIUI 12 widnieje na dole artykułu /Fot. Xiaomi
Lista smartfonów z MIUI 12 widnieje na dole artykułu /Fot. Xiaomi

Xiaomi oficjalnie pokazało nową wersję swojej nakładki - MIUI 12. Wśród nowości, chiński producent wymienia nowy silnik animacji, zabezpieczenia i zmiany w uprawnieniach. Już wkrótce nakładka MIUI 12 będzie dostępna na wybranych smartfonach Xiaomi.

bEJAgbNN

MIUI 12 zaprezentowano już oficjalnie wcześniej w Chinach, natomiast dzisiaj miała miejsce światowa premiera nowej nakładki na Androida. Xiaomi transmitowało przebieg wydarzenia na Facebooku, a całe nagranie z imprezy możecie teraz obejrzeć na fanpage MIUI ROM. Wideo znajdziecie też poniżej.

Co nowego pokazało Xiaomi w MIUI 12?

Już na pierwszy rzut oka widać spore zmiany w interfejsie. MIUI 12 jest bardzo dopracowane pod względem estetycznym i widać w nim inspirację najnowszym iOS. Xiaomi zaprezentowało również silnik graficzny LFAC (Light Cone Animation Framework). Jego zadaniem jest generowanie realistycznych animacji tworzących poczucie wielowymiarowości i interaktywności interfejsu.

/Fot. Patryk Korzeniecki
/Fot. Patryk Korzeniecki

W MIUI 12 pojawiły się ciekawe opcje związane z bezpieczeństwem użytkownika. Xiaomi pozwala sprawdzić statystyki na temat tego, z jakich uprawnień i ile korzystają konkretne aplikacje. MIUI 12 może wysyłać również powiadomienia, jeśli program działający w tle zacznie korzystać z aparatu, mikrofonu czy lokalizacji. Ostrzeżenie pozwoli nam również szybko zatrzymać działanie aplikacji.

/Fot. Patryk Korzeniecki
/Fot. Patryk Korzeniecki

Xiaomi MIUI 12 dodaje tryb superenergooszczędny

MIUI 12 dostało tryb "superenergooszczędny", pozwalający zaoszczędzić procent naładowania baterii bez wyłączania urządzenia. Jego uruchomienie zablokuje praktycznie większość działań, pozostawiając aktywne jedynie podstawowe funkcje telefonu - kontakty, połączenia i SMS.

/Fot. Patryk Korzeniecki
/Fot. Patryk Korzeniecki

Jak twierdzi Xiaomi, uruchomienie trybu superenergooszczędnego przy 5 proc. baterii, pozwoli na pracę smartfona przez nawet 5 godzin. Oprócz tego, na długość pracy akumulatora wpłynie globalny tryb ciemny, działający na całym urządzeniu. Jak podaje Xiaomi, nawet w przypadku aplikacji, które nie wspierają dark mode.

bEJAgbNP

MIUI 12 pod koniec czerwca trafi na smartfony:

  • Xiaomi Mi 9
  • Xiaomi Mi 9T / Redmi K20
  • Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro

Od przyszłego tygodnia dostępna będzie wersja beta MIUI 12.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJAgbOL