MIUI 13. Xiaomi zapowiada kolejną wersję nakładki na Androida

MIUI 13. Xiaomi zapowiada kolejną wersję nakładki na Androida

MIUI 13. Xiaomi zapowiada kolejną wersję nakładki na Androida
Źródło zdjęć: © Xiaomi
Arkadiusz Stando
04.05.2021 11:00

Xiaomi nie spieszy się zbytnio z udostępnianiem wersji Miui 12.5 na świecie, a tymczasem w Chinach zapowiedziano już datę premiery trzynastej wersji systemu. Odbędzie się 25 czerwca.

Pierwsze zapowiedzi systemu MIUI 12.5 zobaczyliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Oficjalnie system przedstawiono na początku lutego 2021 roku, ale jak dotąd niewielu użytkowników może się cieszyć najnowszą wersją nakładki. Proces aktualizacji przebiega bardzo powoli, nawet jak na Xiaomi. Podczas premiery zapowiedziano, że wersja 12.5 będzie udostępniana dopiero od drugiego kwartału tego roku.

Aktualizacja do MIUI 12.5 nie idzie w najszybszym tempie, ale to nie oznacza, że Xiaomi opóźni MIUI 13. Nowa wersja nakładki na Androida od chińskiego producenta zostanie zaprezentowana 25 czerwca – podaje Gizchina. Pojawi się więc zaledwie cztery miesiące po prezentacji poprzedniej wersji systemu.

MIUI 13 w Chinach już w czerwcu, ale w Polsce pewnie nieprędko

Na razie nie wiadomo, czego dokładnie spodziewać się po nakładce MIUI 13. Według nieoficjalnych doniesień interfejs ma stać się stabilniejszy, szybszy w obsłudze i bardziej funkcjonalny. Podobno premiera systemu zbiegnie się w czasie z wydaniem nowych smartfonów Xiaomi Mi Mix 4.

Jednakże na aktualizację będzie trzeba jeszcze poczekać. Spodziewamy się, że do Polski MIUI 13 może trafić nie wcześniej niż w trzecim kwartale, biorąc pod uwagę tempo udostępniania MIUI 12.5. Nowa wersja nakładki trafi najpierw do użytkowników flagowych modeli smartfonów Xiaomi, a dopiero w późniejszym terminie do telefonów marki Poco.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)