MIUI 9: nakładka Xiaomi zyska dzielenie ekranu i Picture-in-Picture

MIUI 9: nakładka Xiaomi zyska dzielenie ekranu i Picture-in-Picture

04.05.2017 17:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony Xiaomi zawdzięczają swoją popularność, także w Polsce, nie tylko świetnemu stosunku jakości do ceny, ale także nakładce. MIUI jest jedną z najbardziej rozbudowanych i dopracowanych producenckich modyfikacji Androida w ogóle. Tym większą uwagę przyciągają przecieki na temat MIUI 9, kolejnej wersji nakładki, opartej na Androidzie 7.

Nowe informacje na temat MIUI 9 pojawiły się w serwisie Gizmochina. Z korespondencji Xiaomi do programistów wynika, że MIUI zaadaptuje dwie przydatne nowości, które wprowadził Nougat. Pierwszą z nic będzie możliwość korzystania z dwóch aplikacji na dzielonym ekranie.

  • Tryb dzielonego ekranu
  • Picture-in-Picture
[1/2] Tryb dzielonego ekranu

Drugą nowość stanowić będzie tzw. tryb Picture-in-Picture, co oznacza możliwość oglądania filmów za pomocą niewielkiego pływającego okna, które widoczne będzie nad pozostałymi aplikacjami i pulpitem. Możliwa będzie zarówno zmiana jego położenia (nie będzie on umieszczony na stałe w prawym dolnym rogu), jak i rozmiar.

W MIUI 9 możemy także liczyć na funkcję szybkiego odpowiadania na wiadomości z poziomu powiadomienia i optymalizację nakładki pod kątem zapotrzebowania na RAM. Warto tutaj zaznaczyć, że Xiaomi zaktualizuje także tańsze urządzenia z serii Redmi: Note 4, Note 3, 3 czy 3s. Oficjalna premiera nastąpić ma w drugiej połowie 2017 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)