Mixmax – rozszerzenie dla Chrome'a odkrywa Gmaila na nowo

Mixmax – rozszerzenie dla Chrome'a odkrywa Gmaila na nowo

28.08.2015 17:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sklepach z rozszerzeniami dla przeglądarek internetowych można znaleźć sporo programów, które w mniejszym lub większym stopniu rozszerzają lub modyfikują funkcjonalność i interfejs jednej z najpopularniejszych usług pocztowych na świecie, Gmaila. Na ich tle kompleksowością oraz ogromem możliwości wyróżnia się Mixmax.

Niewielkie rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome pozwala istotnie zwiększyć liczbę funkcji przeglądarkowej wersji Gmaila, a także zintegrować go z zewnętrznymi serwisami. Istotne zmiany są widoczne już w tak elementarnej kwestii, jak tworzenie i wysyłanie wiadomości.

Obraz

W ustawieniach Mixmaksa można tworzyć na przykład gotowe szablony, wysłanie wiadomości można ponadto opóźnić o wybrany interwał (od godziny do tygodnia) bądź ustawić automatyczne wysłanie w konkretnym, wybranym przez siebie terminie. Ponadto w oknie tworzenia wiadomości pojawiła się opcja włączenia przypomnień o danej konwersacji oraz śledzenia jej z opcją komunikatów na pulpicie. To zaś pozwala na dostęp do informacji czy, kiedy i przez kogo wiadomość została odczytana.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mixmaks pozwala też na dodawanie do maila różnego rodzaju treści z zewnątrz. Załączyć można zatem nie tylko formularz z pytaniami, wydarzenie z kalendarza czy tabelę, ale także podgląd filmu z YouTube'a, ćwierka z Twittera, zdjęcia z Instagramu oraz wielu innych treści z różnego rodzaju serwisów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program rozszerza także domyślnie dostępne możliwości konfiguracji Gmaila i prezentuje je w przejrzystym i eleganckim interfejsie znacznie wygodniejszym w nawigacji niż pierwotny. Mixmax jest darmowym rozszerzeniem, które jednak domyślnie dodaje do maila stopkę ze swoim logo. Tę można zamknąć, co powoduje czasem wyświetlenie się komunikatu o możliwości wykupienia konta z rozszerzonymi możliwościami: między innymi bardziej szczegółowe dane dotyczące śledzenia maili czy rozszerzona integracja z kalendarzem.

Rozszerzenie nie wpływa zauważalnie na szybkość działania przeglądarkowej wersji Gmaila, a dodane funkcje są spójne z jego interfejsem i nie czynią go mniej przejrzystym. Mixmaksa można pobrać z oficjalnego sklepu z rozszerzeniami dla przeglądarki Chrome.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także