MobileMe zyska wersję darmową?

MobileMe zyska wersję darmową?

04.06.2010 14:47

W Internecie pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat MobileMe - być może niedługo usługa będzie dostępna za darmo.

MobileMe to uruchomiona w 2008 roku usługa umożliwiająca przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej i synchronizowanie ustawień między różnymi urządzeniami. Pozwala to m.in. na korzystanie z kalendarza, książki adresowej, poczty e-mail czy zdjęć. Inne funkcje to przechowywanie plików, hosting stron WWW, a także pomoc w odnalezieniu skradzionego iPhone’a. Z usługi mogą korzystać użytkownicy Mac OS X, Windowsa, a także urządzeń przenośnych firmy Apple. Obecnie rok korzystania z MobileMe kosztuje 79 euro. Od pewnego czasu pojawiają się jednak głosy, że Apple może zdecydować się na udostępnienie usługi bezpłatnie.

Pierwszy informacje na temat możliwego zrezygnowania z opłat za MobileMe podał serwis MacDailyNews. Nie powołano się jednak wtedy na żadne konkretne źródła, jeśli nie liczyć nadesłanej anonimowej informacji. Możliwe, że wiadomość nie była jedynie plotką. Użytkownicy MobileMe twierdzą, że Apple wprowadził nieznaczne zmiany w panelu preferencji usługi. W kategorii „Rodzaj konta” widnieje teraz określenie „Pełnoprawne członkostwo”. Mogłoby to oznaczać, że oprócz płatnej usługi, Apple wprowadzi również możliwość skorzystania z darmowego konta w MobileMe. Takie opcje oferuje dzisiaj większość firm zajmujących się przechowywaniem danych w chmurze obliczeniowej. Dropbox, ZumoDrive czy Syncplicity pozwalają na przechowywanie do kilku gigabajtów danych bez opłat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)