Mobilne Spotify zyskuje funkcję rekomendowania koncertów

Mobilne Spotify zyskuje funkcję rekomendowania koncertów

Mobilne Spotify zyskuje funkcję rekomendowania koncertów
12.11.2015 17:36

Spotify systematycznie rozwija swoją usługę pod kątem oferowania użytkownikom bardziej spersonalizowanych funkcji. Otrzymaliśmy już zatem mniej lub bardziej trafną playlistę „Odkryj w tym tygodniu”, a dziś do oficjalnej aplikacji zostało wprowadzone powiadamianie koncertach, które odbędą się w pobliżu użytkownika i mogą go potencjalnie zainteresować.

Użytkownicy aplikacji Spotify na Androida i OS X-a mogą już zobaczyć w menu „Przeglądaj” pozycję „Koncerty”. Znajdą się tam informacje o wydarzeniach muzycznych wytypowane na podstawie gustów, tj. odsłuchań, samego użytkownika. Trzeba przyznać, że skuteczność jest całkiem niezła, a na pochwałę zasługuje fakt, że Spotify nie bombarduje użytkownika listą mało interesujących dla niego koncertów, skupiając się na najbardziej dopasowanych do jego muzycznych upodobań.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po kliknięciu na proponowaną pozycję uruchomiona zostaje przeglądarka, a użytkownik zostaje przekierowany na stronę informacyjną w serwisie Songkick. Stanowi to pewną wadę, gdyż na jej łamach brakuje niekiedy bardziej szczegółowych informacji, na przykład na temat biletów. Lepszym pomysłem byłaby integracja z oficjalnym wydarzeniem na Facebooku, co stanowiłoby dodatkowe źródło informacji dla Spotify i pozwalało sugerować wydarzenia i muzykę jeszcze skuteczniej.

Aplikację Spotify na Androida i iOS-a z funkcją rekomendowania koncertów można pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)