Mobilne Windows 10 będzie obsługiwało pięć rozmiarów kafelków

Mobilne Windows 10 będzie obsługiwało pięć rozmiarów kafelków10.02.2015 15:04
Mobilne Windows 10 będzie obsługiwało pięć rozmiarów kafelków

Jednym z częstych postulatów użytkowników systemu Windows na smartfonach jest wprowadzenie nowych rozmiarów kafelków na ekranie głównym. Analizując politykę Microsoftu można odnieść wrażenie, że firma z dużym dystansem podchodzi do głosów społeczności. Niemniej do mobilnego Windows 10 zostaną wprowadzone dwa nowe rozmiary kafelków, które mogą w istotny sposób wpłynąć na organizację treści na ekranach smartfonów z Windowsem.

Aktualnie dostępne są trzy rozmiary kafelków – mały kwadrat, duży kwadrat oraz podłużny poziomy prostokąt (duży kwadrat razy dwa). Jak donosi WinBeta.org we wczesnej kompilacji Windows 10, którą mieli możliwość przetestować na smartfonie Lumia 930 dodano dwa nowe rozmiary – bardzo duży kwadrat (duży kwadrat razy cztery) oraz podłużny pionowy prostokąt.

Źródło: WinBeta.org
Źródło: WinBeta.org

Nie ma informacji czy dostęp do nowych kafelków będzie ograniczony w zależności od przekątnej powierzchni wyświetlacza w urządzeniu, jest to jednak mało prawdopodobne. Bardzo duży kafelek przypomina bowiem wielkością duży, do którego użytkownik ma dostęp redukując liczbę kolumn ekranu głównego w ustawieniach do dwóch.

Aktualizacja interfejsu jest istotna – znacznie rozszerzona zostaną bowiem możliwości wyświetlania treści na kafelkach. Aplikacje, które dziś na aktywnych kafelkach mogą wyświetlać tylko liczbę nowych powiadomień będą mogły w przyszłości wyświetlać bardziej zaawansowany podgląd konwersacji z komunikatora czy rozbudowane nagłówki z czytników RSS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)