Mobilny Gmail z funkcją autodestrukcji wiadomości. Twoje e‑maile nigdy nie były tak bezpieczne

Mobilny Gmail z funkcją autodestrukcji wiadomości. Twoje e-maile nigdy nie były tak bezpieczne
Piotr Urbaniak

23.08.2018 19:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiosną ubiegłego roku webowy klient poczty Gmail doczekał się opasłej aktualizacji, w której zmieniono wygląd UI, a także dodano cały szereg funkcjonalności. Jedną z nowości był tryb poufny, pozwalający na wysyłkę wiadomości o określonym terminie ważności, których na dodatek odbiorca nie może ani przekazać dalej, ani zapisać czy skopiować. Identycznego rozwiązania, wraz z ostatnią aktualizacją, doczekała się aplikacja mobilna. Oto jak z niego skorzystać.

Jak wiadomo, edytor mobilnego Gmaila otwiera się poprzez kliknięcie czerwonej ikonki z symbolem ołówka. Na ekranie tegoż edytora należy wybrać znajdujący się w prawym górnym rogu burger z opcjami, a następnie – tryb poufny. To zaś przenosi użytkownika do szczegółowych ustawień.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=gmail3]Później wystarczy jedynie określić termin ważności, a także sposób dostępu do wysyłanej wiadomości: standardowy lub poprzez dodatkowy kod bezpieczeństwa, wysyłany na numer telefonu odbiorcy. Cały proces należy zakończyć zapisaniem ustawień, po czym z powrotem wyświetlony zostanie ekran edytora, gdzie dodatkowo pojawi się notka o poufności. Raz, dwa i gotowe!

Czy taki sposób zabezpieczania dostępu do treści e-maili przyjmie się szerzej, trudno powiedzieć. Natomiast bezwzględnie warto, choćby z ciekawości, mieć świadomość jego istnienia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)