Mobilny Internet na wakacjach

Mobilny Internet na wakacjach

31.08.2010 12:43

Opera udostępniła wakacyjne dane dotyczące polskich użytkowników Opery Mini.

Wprawdzie zbadano jak wakacje wpłynęły na zachowania polskich użytkowników Opery Mini, można jednak zakładać, że w dużym stopniu badania te powinny oddawać generalne trendy mobilnego Internetu w Polsce. Według statystyk Opery transfer danych wzrósł w porównaniu z czerwcem o 10,2%, a ilość odwiedzanych stron – o 8,1%. Tego lata użytkownicy mobilnego Internetu w Polsce chętniej niż kiedykolwiek odwiedzali serwisy e-commerce i portale informacyjne.

W lipcu użytkownicy Opery Mini wygenerowali dla operatorów 10,2% ruchu więcej niż w czerwcu. W skali rocznej transfer danych zwiększył się o 70,6%. W porównaniu z czerwcem liczba użytkowników w Polsce zwiększyła się o 1,5%. Każdy użytkownik przejrzał w lipcu średnio 8 megabajtów danych (wg Opery odpowiednik 80 MB bez kompresji) w porównaniu z 7 megabajtami w czerwcu. Najpopularniejsze strony polskiego Internetu mobilnego w lipcu to google.com, nk.pl, onet.pl, wp.pl i youtube.com. Listę najpopularniejszych telefonów wśród Internautów korzystających z Opery Mini otwierają: Nokia 5130 XpressMusic, Nokia 6300, Sony Ericsson k800i, Sony Ericsson k550i, Nokia 2700c, Apple iPhone, Nokia 5310 XpressMusic, Nokia 6500s, Nokia e51, Nokia 6303c.

Wg badań Opery w lipcu wzrosło zainteresowanie serwisami informacyjnymi - wzrost o 5,8% (uśredniona popularność onet.pl, wp.pl, interia.pl i gazeta.pl), a także zakupami w sieci - wzrost o 7,9% (uśredniona popularność allegro.pl i ceneo.pl). Oczywiście podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, na przełomie czerwca i lipca znacząco wzrosło zainteresowanie serwisami sportowymi. Badane serwisy o tej tematyce zanotowały w mundialowych miesiącach wzrost średnio o 17%.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)