Mobilny Internet najlepszy o północy

Mobilny Internet najlepszy o północy

28.06.2010 11:04, aktualizacja: 28.06.2010 13:22

Według statystyk Polska jest w czołówce krajów Unii Europejskiej, których obywatele korzystają z Opery Mini. Okazuje się również, że posiadacze telefonów komórkowych najchętniej łączą się z Siecią wieczorem i w nocy.

Opera Software opublikowała comiesięczny raport na temat użytkowników korzystających z przeglądarki Opera Mini. Najchętniej za pomocą aplikacji łączą się z Siecią w Unii Europejskiej Brytyjczycy i... Polacy. Nasz kraj znajduje się na drugim miejscu pod względem ilości użytkowników mobilnej przeglądarki. Wyprzedzamy Niemcy, Czechy, Włochy, Rumunię i Słowację. W ciągu ostatniego roku ilość użytkowników Opery Mini w naszym kraju wzrosła o 50%. Popularność mobilnej przeglądarki może być związana z dużą społecznością osób korzystających w Polsce z biurkowej wersji programu. W sumie na całym świecie z Opery Mini korzysta 61,4 mln osób. Statystyki pokazują też, że przeciętny użytkownik łączący się z Internetem za pomocą komórki najczęściej surfuje między godziną 20 a 24.

Zdaniem pracowników Opery wzrasta również ilość połączeń z Internetem za pośrednictwem komórek. Użytkownicy Opery Mini w maju obejrzeli ponad 28,3 mld stron - to jest o 7,7% więcej, niż w kwietniu. Najwięcej użytkowników przeglądarki mieszka obecnie w Indonezji. Następne kraje to Rosja, Indie, Chiny, Nigeria i Ukraina. Opera Mini jest dostępna dla takich smartfonów jak iPhone czy Android, a także wielu telefonów komórkowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)