Mobilny Outlook z obsługą rozszerzeń: na razie na iOS-ie, wkrótce na Androidzie (aktualizacja)

Mobilny Outlook z obsługą rozszerzeń: na razie na iOS-ie, wkrótce na Androidzie (aktualizacja)

Mobilny Outlook z obsługą rozszerzeń: na razie na iOS-ie, wkrótce na Androidzie (aktualizacja)
02.02.2017 20:32, aktualizacja: 02.02.2017 20:57

Aktualizacja, 20:55 Aplikacje na iOS-a i Androida nie stanowią pełnej listy mobilnych klientów Outlooka, jakie otrzymają obsługę rozszerzeń. Serwis Neowin otrzymał od Microsoftu potwierdzenie, że będzie to możliwe także na mobilnym Windowsie 10.

Mamy dobre wieści dla wszystkich użytkowników usługi pocztowej Microsoftu. Korporacja ogłosiła właśnie, że mobilny Outlook obsługuje już rozszerzenia. Korzystać można z nich już teraz na iOS-ie, a niebawem taka możliwość pojawi się także na urządzeniach mobilnych z Androidem.

350194627846105025

Dwa lata po premierze mobilnych aplikacji Outlooka, Microsoft udostępnił nową wersję klienta na iOS-a, oznaczoną numerem 2.10. Najważniejszą nowość stanowi właśnie obsługa rozszerzeń, z których od dłuższego czasu korzystać można na stacjonarnym Windowsie, w przeglądarce, a także (w ramach testów insiderskich) na macOS-ie. Aktualnie rozszerzeniami mogą się cieszyć tylko subskrybenci Office 365, ale wkrótce grono to poszerzy się o użytkowników darmowego Outlooka, także na Androidzie.

Aby aktywować rozszerzenia, konieczne jest przejście do ustawień programu, do podkategorii Add-ins. Dostępna jest tam pełna lista obsługiwanych rozszerzeń. Umożliwiają one przede wszystkim możliwość łączenia Outlooka z zewnętrznymi usługami: na iOS-ie można już zatem uruchomić rozszerzenie Evernote'a, Smartsheet, Nimble czy GIPHY. Ponadto Microsoft przygotował porty rozszerzeń własnych usług: Dynamics 365, Trello oraz Translatora.

350194627846301633

Po aktywacji rozszerzeń w ustawieniach, wykorzystywać je można po pacnięciu ikony czterech prostokątów, jaka wyświetlana będzie podczas przeglądania poczty. Wówczas możliwe będzie wykorzystanie jej przez rozszerzenia w menu podobnym do menu udostępniania treści zewnętrznym aplikacjom. Z tego poziomu możliwe jest na przykład zapisanie maila w Evernote, odpowiedź GIF-em dostarczonym przez GIPHY, czy przetłumaczenie go z wykorzystaniem Microsoft Translate. Najnowszą wersję aplikacji znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)