Mobilny Windows 10: do Creators Update trafi przycisk resetowania aplikacji

Mobilny Windows 10: do Creators Update trafi przycisk resetowania aplikacji

Mobilny Windows 10: do Creators Update trafi przycisk resetowania aplikacji
29.11.2016 14:17, aktualizacja: 29.11.2016 14:30

Mobilny Windows 10 dogorywa, jednak od czasu do czasu wykrztusi z siebie ostatkiem sił garść nowych funkcji. Wszystko to w oczekiwaniu na silny impuls pobudzający ze strony Microsoftu – mowa oczywiście o premierze Surface Phone'a. Mimo że nadal nie znamy oficjalnej daty premiery tego smartfonu, to do mobilnego Windowsa trafi wkrótce nowa funkcja, z której nagminnie korzystają choćby użytkownicy Androida.

Serwis aggiornamentilumia.it zwraca uwagę, że w ostatniej wersji mobilnego Windowsa 10 przeznaczonego dla Insiderów, nowości pojawią się w zarządzaniu aplikacjami zainstalowanymi na urządzeniu, a konkretniej zgromadzonymi przez nie danymi. Użytkownicy mobilnego systemu Microsoftu zyskają bowiem możliwość usunięcia wszystkich plików lokalnych i przywrócenia aplikacji do stanu fabrycznego za pomocą jednego przycisku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie będziemy tutaj stosować złośliwych przytyków wobec Microsoftu, choć wiadomo, że w przypadku konkurencyjnych systemów takie możliwości dostępne są już od dawien dawna. Lepiej raczej pochwalić korporację, że w końcu zdecydowała się wprowadzić tak ważną funkcję, mimo że system czasy świetności ma już dawno za sobą. To jednak nieśpiesznie umniejsza grupę jego najbardziej oddanych fanów.

Nowości w kwestii zarządzania pamięcią ma być zresztą więcej. Z poziomu menu ustawień mamy zyskać dostęp do listy programów zużywających najwięcej transferu danych oraz zajmujących najwięcej miejsca na urządzenia. Z duża pewnością można zakładać, że nowe menu zarządzania aplikacjami i pamięcią pojawi się w stabilnym Windowsie 10 wraz z premierą Creators Update, czyli na początku przyszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)