Modbook Pro X, czyli MacBook Pro w formie tabletu

Modbook Pro X, czyli MacBook Pro w formie tabletu

Modbook Pro X, czyli MacBook Pro w formie tabletu
10.08.2014 16:39

Firma Modbook Inc przedstawiła własną koncepcję tabletu. Ich urządzenie jest modyfikacją MacBooka Pro, a więc dostajemy system OS X oraz ekran Retina w obudowie tabletu. Modbook Pro X został raczej stworzony z myślą o profesjonalistach.

Nowe laptopy z Windows 8 coraz częściej wyposażone są w ekrany dotykowe, to właśnie w tym elemencie producenci sprzętu oraz Microsoft widzą szanse na zwiększenie zainteresowania komputerami, których sprzedaż ostatnio spadła. O sensie stosowania dotykowych wyświetlaczy w urządzeniach, które o wiele wygodniej obsługuje się z wykorzystanie tradycyjnej klawiatury oraz myszki lub touchpada można by napisać naprawdę długi tekst. [img=mm2]Firma Apple nie widzi sensu stosowania dotykowych wyświetlaczy w swoich MacBookach, a także nie ma zamiaru przystosowywać interfejsu OS X do takiego sprzętu. Jednak firmy, które zajmują się modyfikacją urządzeń Apple mają trochę inne podejście. Modbook Inc zaproponował własną koncepcję tabletu, który jest modyfikacją MacBooka Pro, a więc działa pod kontrolą systemu OS X.

Firma Modbook Inc postanawiała z wykorzystaniem ostatnio bardzo popularnego Kickstartera, wypromować swoje urządzenie, będące połączeniem tabletu z MacBookiem Pro. Modbook Pro X posiada 15,4-calowy ekran Retina o imponującej rozdzielczości 2880 x 1800, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 220 ppi. Tablet proponowany przez Modbook Inc jest jednym z najwydajniejszych na rynku. Najmocniejsza wersja, oprócz czterordzeniowego procesora Intel Core i7 2,8 GHz (4,0 GHz w Turbo) z zintegrowaną kartą graficzną Intel Iris Pro, może opcjonalnie być wyposażona w kartę NVIDIA GeForce GT 750M, a pamięć RAM maksymalnie może wynosić 32 GB.

Obraz

Interfejs systemu operacyjnego OS X nie został przystosowany do obsługi za pomocą dotyku. W związku z tym firma Modbook Inc dodaje specjalny rysik, który dzięki wysokiemu poziomowi precyzji (wykrywa 2048 poziomów nacisku) znajdzie zastosowanie w nawet bardziej zaawansowanych czynnościach. Rysik dostępny jest w dwóch wersjach, pierwsza standardowa przeznaczona do prostszych czynności oraz druga studyjna stworzona z myślą o bardziej zaawansowanej pracy. W obu edycjach znajdziemy programowalny przełącznik oraz elektroniczną gumkę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Modbook Pro X posiada sporo złącz: 3 porty USB, gniazdo SDCX, jeden port HDMI oraz dwa porty Thunderbolt 2. Dodatkowo został wyposażony w moduł Bluetooth oraz WiFi. Całe urządzenie waży 2,25 kg, czyli sporo jak na tablet, ale porównywalnie z 15-calowowymi laptopami.

Z tyłu Modbooka Pro X zostały umieszczone przyciski, które mają zwiększyć komfort korzystania z urządzenia, dając nam dostęp do najpopularniejszych opcji.

Obraz

Dodatkowo przyciski są w pełni programowalne, a więc sami będziemy mogli zdecydować o ich funkcjonalności. Zostały one umieszczone tuż przy lewej i prawej krawędzi, tak abyśmy mieli je tuż pod palcami.

Modbook Pro X jako tablet w niektórych sytuacjach mógłby okazać się urządzeniem mocno ograniczonym. Dzięki podstawce Keyboard Stand, za którą musimy dodatkowo dopłacić, ten tablet z OS X w każdej chwili może stać się czymś pomiędzy laptopem, a komputerem stacjonarnym. Dzięki Keyboard Stand zyskujemy klawiaturę, a także możemy stabilnie ustawić ekran Modbooka.

Obraz

Patrząc na specyfikę, a także wykonanie Modbook Pro X można stwierdzić, że tablet został stworzony z myślą o profesjonalistach, głównie o grafikach. Dostajemy jeden z najwydajniejszych tabletów z świetnym ekranem, a także rysik o bardzo wysokiej precyzji. Dodatkowo do Modbook Pro X możemy podłączyć nawet trzy dodatkowe monitory. Niestety, ale cena jest wysoka. Za modyfikację własnego urządzenia zapłacimy około 2000 dolarów, natomiast za wersję z Core i7 2,8 GHz prawie 4700 dolarów. Oczywiście za urządzenie z dodatkowymi elementami, jak chociażby podstawka z klawiaturą, przyjedzie nam zapłacić jeszcze więcej. Warto wspomnieć, że nie jest to jedyny produkt tego typu tej firmy. Pierwszy Modbook pojawił się już w 2008 roku, a w 2012 został stworzony Modbook Pro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)