Mój Pociąg: świetna aplikacja dla pasażerów kolei, jak znalazł na Święta

Mój Pociąg: świetna aplikacja dla pasażerów kolei, jak znalazł na Święta

20.12.2016 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie możemy narzekać na braki w aplikacjach przydających się w szeroko rozumianej podróży. W zasadzie w każdym większym mieście można dowiedzieć się o rozkładzie jazdy transportu zbiorowego za pomocą kilku aplikacji, nie brakuje także aplikacji, które znacznie ułatwią podróże krajowe, także kolejowe. Niezależnie od tego, czy mowa o oficjalnych programach tworzonych na zlecenie spółek PKP, czy aplikacje firm trzecich, na tym tle jaskrawo wyróżnia się Mój Pociąg.

Obraz

Omawiając funkcjonalność aplikacji Mój Pociąg, szybciej będzie wymienić tego, czego w aplikacji zabrakło, niż to co oferuje. Jeżeli już musielibyśmy się do czegoś przyczepić, to niemożliwe jest kupno czy rezerwacja biletów. We wszystkich innych scenariuszach Mój Pociąg sprawdza się świetnie i bezproblemowo, co jest dość rzadkie w przypadku aplikacji dla pasażerów kolei, które muszą łączyć się z serwerami przewoźników.

Aplikacja nie tylko oferuje wiele ważnych w podróży funkcji, ale przede wszystkim dostarcza je w dopracowanym i przejrzystym interfejsie. Na ekranie głównym możemy skorzystać z wyszukiwarki połączeń, ale także przejrzeć rozkład odjazdów i przyjazdów dla stacji kolejowych w całym kraju. Te zresztą można dodawać do ulubionych (możliwe wprowadzenie własnej nazwy i wybór ikony). Także na głównym ekranie wyświetlane są najczęstsze relacje, z których korzysta użytkownik.

Na pochwałę zasługuje także sama wyszukiwarka, która nie tylko pozwala na wpisanie stacji wyjściowej i docelowej, ale także określić wiele innych kryteriów. Można np. filtrować listę wyników pod względem konieczności przesiadek, dostępności Wi-Fi, miejsc leżących, przeznaczonych dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych czy przeznaczonych do przewozu rowerów. Ponadto za pomocą suwaka można określić minimalny czas na przesiadkę, który ma być uwzględniany przy zwracaniu wyników.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kryteriów jest zresztą znacznie więcej, określić można nawet rodzaj zespołu trakcyjnego, klasę, etc. Co ważne, można także wybrać pomiędzy konkretnymi przewoźnikami. Ba, osobna lista została nawet przygotowana dla osób szukających transportu z i na lotnisko. Dostępność takich funkcji i nienaganna realizacja sprawiają, że Mój Pociąg to być może najlepsza tego typu aplikacja w Polsce, która jak będzie jak znalazł w planowaniu podróży na Święta. Program znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)