MON: Nowa aplikacja dla kandydatów na żołnierzy Wojska Polskiego

MON: Nowa aplikacja dla kandydatów na żołnierzy Wojska Polskiego

fot. GettyImages
fot. GettyImages
15.04.2021 08:24, aktualizacja: 15.04.2021 09:59

Jeżeli myśleliście o tym, by służyć w Siłach Zbrojnych RP, możecie skorzystać z nowej aplikacji mobilnej Zostań Żołnierzem, by przyspieszyć proces rekrutacji. Program udostępniony przez MON dla urządzeń z systemem Android i iOS pozwoli szybciej otrzymać kartę powołania na szkolenie podstawowe w wojskach: operacyjnych czy obrony terytorialnej.

Nowa aplikacja ma usprawnić kontakt kandydatów z wojskowymi rekruterami i być uzupełnieniem dla portalu rekrutacyjnego www.zostanzolnierzem.pl, za którego pośrednictwem w zeszłym roku swój akces do służb zgłosiło ponad 22 tys. osób. Dodatkowo w aplikacji użytkownicy odnajdą najnowsze informacje o Wojsku Polskim. Za projekt odpowiedzialne są Wojskowa Akademia Techniczna oraz wojskowi informatycy z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

"Po założeniu konta w ramach aplikacji, przesłaniu wymaganych danych, kandydatowi zostanie wyznaczony termin wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Maksymalnie 14 dni od złożenia wniosku poprzez aplikację kandydat otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić, żeby odbyć rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz przejść badania lekarskie", zaznacza MON.

[img=zostanzolnierzem]

Program stanowi część reformy procesu rekrutacji, którą przedstawił we wrześniu 2020 roku Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Głównym celem było skrócenie służby przygotowawczej oraz ogólnie procesu rekrutacji, który w tym momencie ma trwać maksymalnie do 50 dni, zamiast 190, jak było do tej pory.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158259375965686]

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)