Movie Maker 8.1 – edycja wideo w Windows Phone 8.1

Movie Maker 8.1 – edycja wideo w Windows Phone 8.1

29.05.2014 08:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows Phone 8.1 to wiele ciekawych i nowych funkcji, które sprawiają, że jest to największa aktualizacja w dziejach mobilnego Windows. Jedną z takich świeżych opcji jest możliwość edycji wideo przy użyciu nowego interfejsu programowania. SDK dla Windows Phone 8.1 pozwala więc na tworzenie wydajnych i rozbudowanych narzędzi do obróbki audiowizualnej. Pionierem w tym segmencie jest program Movie Maker 8.1 od Venetasoftu.

Obraz

Aplikacja ujrzała światło dziennie pod koniec kwietnia, a dziś doczekaliśmy się dużej aktualizacji. Co zatem otrzymujemy w Movie Maker 8.1? Wachlarz możliwości, jak na mobilny program, jest spory. Aplikacja oferuje tworzenie klipów z różnych źródeł, możemy do tego celu użyć nagranych filmów, statycznych zdjęć oraz dołączyć dźwięk, który został wcześniej wydobyty przez Movie Makera, np. z filmu z YouTube lub nagrania zrobionego smartfonem. Możemy edytować tak dźwięk jak i obraz w każdej części tworzonego klipu. W programie możemy także dodać własne tła i napisy, które zostaną wkomponowane w tworzony film. Aplikacja posiada szeroką gamę efektów, poczynając od prostych przejść pomiędzy częściami klipu, dodaniu filtrów koloru, a na atrakcyjnych transformacjach 3D kończąc. Autorzy zadbali o przejrzyste menu oraz możliwość nieskończonego cofania zmian. Oprogramowanie obsługuje rozdzielczości do 1080p.

Obraz

Movie Maker 8.1 dostępny jest tylko na urządzenia z Windows Phone 8.1. Jest to także aplikacja tworzona w formacie Universal Apps i w najbliższym czasie zostanie udostępniona wersja na Windows 8.1. Oprogramowanie jest płatne i kosztuje 6,49 zł (docelowo w tej cenie otrzymamy wersję na system mobilny oraz desktopowy). Autorzy Movie Maker 8.1 rozwijają program bardzo szybko i kolejne wersje przynoszą coraz to większe zmiany i nowości. Można śmiało polecić program, gdyż wart jest każdej wydanej złotówki. Movie Maker 8.1 posiada wersję demo ograniczoną do liczby efektów i długości końcowego klipu wideo. Aplikacja dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)